Monitör HZ değerleri için farklı oyun içi fare hassasiyeti gerekir mi?

The Elite

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği
Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 6-7 yıldır 60Hz 5ms bir monitör ile CS:GO oynuyorum. Neyse ki bir şekilde fırsat buldum ve 165Hz 1ms bir monitör alabildim. Monitör henüz elime geçmedi ancak aklıma takılan bir şey var. Ben CS:GO oynarken 400 DPI 2.5 sens civarı oynuyorum, 60Hz ile. Peki 165Hz'ye geçtiğim zaman sens'i de ona göre ayarlamam gerekir mi? Yani atıyorum 2.5 olan sens'i (60/165) * 2.5 gibi değiştirmem mi gerekir yoksa bir etkisi olmaz mı? Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözünürlük değişince hassasiyet ayarına tekrar bakmak gerekiyor da frekans değişince de gerekir mi bilmem. Monitör gelince denesen en iyisi olmaz mı? 🙂
Bu cevap biraz saçma olmamış mı sizce de? Herhangi bir ürünü soranlara al dene mi diyelim biz de o zaman?

Bu cevap biraz saçma olmamış mı sizce de? Herhangi bir ürünü soranlara al dene mi diyelim biz de o zaman?
Ürün tavsiyesi sormakla "hassasiyeti ayarı yapmam gerekir mi" aynı mı sence? Hem sipariş etmiş bile.

Hassasiyet tamamen kişisel bir şey bilmiyorum farkında mısın?

Ürün tavsiyesi sormakla "hassasiyeti ayarı yapmam gerekir mi" aynı mı sence? Hem sipariş etmiş bile.

Hassasiyet tamamen kişisel bir şey bilmiyorum farkında mısın?
:D Sanırım siz olayı tam anlayamadınız. Benim hassasiyetim zaten belli. Bildiğiniz gibi DPI ayarı kaç katına çıkarsa AYNI sense ulaşmak için hassasiyet değerini de o sayı ile çarpmamız gerekiyor ki sens aynı kalsın bunun kişisellikle bir alakası yok. Ben de diyorum ki monitörün hz değeri değiştiğinde aynı sens kalması için yine hz değişimi kadar çarpmamız gerekiyor mu

İlle de üslubu bozacak mıyız? Ne güzel gülücük falan bırakmıştım.

Ne yapacaksın değişip değişmeyeceğini? Gelince dener görürsün, zaten sipariş etmişsin. Hassasiyet değişse almayacak mısın sanki yüksek frekans monitör? Senin açtığın konu çok dolu da benim mesajım mi boş?

Geri
Yukarı