Monitör iade konusunda en rahat firma hangisi?

kafkasoid

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
1 hafta içinde duruma göre AOC 24G2U veya ViewSonic XG2405 satın alacağım. Ölü piksel çıkması durumunda en rahat iade işlemlerini hangi firmadan satın alırsam gerçekleştiririm? Online mı satın almalıyım mağazadan(Vatan Bilgisayar'dan) mı? İade etme durumunda ölü pikseli mi söylemeliyim beğenmediğimi mi? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiziksel mağazada satın alırken satıcıya açtır ve kontrol ettir.
Aoc alınır bu arada.

Hocam ben de AOC 24G2U almayı düşünüyorum. Ölü piksel dışında ışık sızması ve ghosting sorunu olduğunda da değişim yapmak için hangisini tercih etmeliyim aynı şekil de ben de merak ediyorum.

Amazon üzerinden 2 adet ölü pikselli monitör iade ettim. Birisi direkt Amazon.com satıcısındandı sıfır sıkıntı kod verdiler gönderdim para iadem yapıldı. Diğeri başka bir şirket tarafından satılıyordu iade alamayız falan dediler Amazon ile iletişime geçtim ve 30 gün iade kapsamında ilgilendiler sağ olsunlar biraz uğraştırdı ama onu da iade etmeyi başardım. Müşteriyi mağdur etmezler Amazon üzerinden almanızı öneririm.
Vatan Bilgisayar'ın internet şubesinden alırsanız ölü piksel durumunda mağazasına gidip değişim talep ettiğinizde kabul edilebiliyor. Üçüncü ve son monitörüm yine ölü pikselliydi internet şubelerinden aldığımı ve bir adet ölü piksel olduğunu söyledim değişim yaptılar ama her yerde aynı olur mu bilmiyorum.

Ölü piksel çıkarsa, herhangi bir sorun belirtmeden 14 gün iade hakkını kullan internetten alırsan. Dün bir konu gördüm burada, 1 ölü piksel olduğunu belirterek 14 gün içinde iade etmek istemiş konu sahibi ancak kabul etmemişler. (sinerji.com'dan almış)

Mesela internetten aldık ilk aldığımızda ölü piksel çıktı değişim yaptık ikincisinde sadece ışık sızması veya ghosting oldu değişim yaparlar mı?

Geri
Yukarı