Monitör kapanıyor

Cponhc

Hectopat
Arkadaşlar konu başlığında söylediğim gibi bilgisayarı açtıktan 10-15 dk sonra kendini kapatıyor ve açılmıyor. Tuşlardan açıp kapatmaya tepki vermiyor. Tek çözüm arkasındaki AC kablosunu söküp takınca kendini tekrardan açıyor. Bu işlemleri yaparken tabii ki kasa çalışmaya devam ediyor.
Marka: Acer EI242QRPbiipx 23,6 Curved Gaming monitör.
Ekran kartı: XFX 5500 XT Pro 8 GB.

Aynı ürünü kullanıp sıkıntı yaşayan arkadaşlar var mı? Varsa çözümü neyde buldular? Yardımcı olurlarsa sevinirim.

Hocam kablo değiştirmeyi denedin mi? Elekrikte dalgalanma varsa evinde farklı prizlere tak kasa ve monitörü ama önce HDMI değiştirmeyi dene.

Hocam kabloda sorun olabilir prizde olabilir bir de monitör kapanınca dokunarak sıcaklığını kontrol ediniz.

Bende de aynı sorun vardı, bilgisayarı ilk aldığım gün olmuştu, geri gönderdik PSU değiştirdiler öyle düzeldi, senin sorun PSU olabilir.

Hocam kablo değiştirmeyi denedin mi? Elekrikte dalgalanma varsa evinde farklı prizlere tak kasa ve monitörü ama önce HDMI değiştirmeyi dene.
elimde kaliteli hdmi kablosu yok olsaydı deniyecektim. fakat bu postu attıktan sonra 3 4 kere daha tekrarladı fakat sonrasında tekrarlamadı şuanda kapanmadı sıkıntı tam olarak ne bende anlayamadım. Bilgisayarda yaptığım bir ayar mı yoksa donanımsal sıkıntımı emin olamıyorum. Teşekkür ederim kaliteli bir hdmı kablosu alıp deneyeceğim.

Hocam kabloda sorun olabilir prizde olabilir bir de monitör kapanınca dokunarak sıcaklığını kontrol ediniz.
tek bir prizden gelen arakablodan alıyorum elektriği başka bir prize takıp deneyeceğim. teşekkür ederim

Bende de aynı sorun vardı, bilgisayarı ilk aldığım gün olmuştu, geri gönderdik PSU değiştirdiler öyle düzeldi, senin sorun PSU olabilir.
psu olmaz bence çünkü arkaplanda bilgisayar çalışmaya devam ediyor bir video izlerken gitti ekran arkada video devam ediyordu ses alıyordum. yüksek ihtimalle monitör sıkıntlı servis görmesi şart

Geri
Yukarı