Monitör kendi kendine kapanıyor

Daniel LaRusso

Hectopat
İyi günler herkese. Normalde böyle bir konuyu, forumda açmam. Tamirciye götürürüm olursa olur olmazsa olmaz. Ancak sorunum biraz garip. İlk bakışta klasik bir sorunmuş gibi geliyor ama ayrıntıları duyunca şaşırıyor insan. Konuya gireyim artık. Monitörün ışığı yansa da kendi kendine kapanıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoda görüldüğü gibi oluyor. Ancak şöyle bir durum var. Ben monitörü en az 15 saat civarı fişten çıkarıp bekletirsem bu sorun olmuyor. O zaman monitörü hiç kapatmadan 5 gün bile kullanabiliyorum. Ama mesela 15 saat beklettim, sonra bilgisayarı açtım yarım saat kullandım. Kapatıp bilgisayarı tekrar açtığımda monitör yine aynı sorunu yapıyor. Hatta bırakın yarım saati, beklettikten sonra bile anında kapatıp açsam bu sorunu yapıyor. Tamirciye götürdüm. İlk götürdüğüm tamirci sorun yok bunda dedi. Ben de başka bir tamirciye götürdüm. O da sorun bulamadı. En son ben de buraya yazayım dedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam hocam bende de aynı sorun var monitörü açtıktan 5 10 dakika sonra ekran simsiyah oluyor fakat güç ışığı yanmaya devam ediyor. Siz yaptırdıysanız nasıl yaptırdınız ve sorun kondansatörlerde miymiş.

Selam hocam bende de aynı sorun var monitörü açtıktan 5 10 dakika sonra ekran simsiyah oluyor fakat güç ışığı yanmaya devam ediyor. Siz yaptırdıysanız nasıl yaptırdınız ve sorun kondansatörlerde miymiş.
Hocam benim sorun panelde çıktı. Ama ne hikmetse iki farklı tamirci sorunu çözememişti. Televizyoncuydu bu tamirciler. En son bilgisayarcıya götürdüm. Onlar paneli değiştirdiler sorun düzeldi. Monitörde arızaya sebep olan şey de adaptörmüş. Onu da değiştirdiler. Şimdi 2 yıldır sorunsuz kullanıyorum.

Hocam benim sorun panelde çıktı. Ama ne hikmetse iki farklı tamirci sorunu çözememişti. Televizyoncuydu bu tamirciler. En son bilgisayarcıya götürdüm. Onlar paneli değiştirdiler sorun düzeldi. Monitörde arızaya sebep olan şey de adaptörmüş. Onu da değiştirdiler. Şimdi 2 yıldır sorunsuz kullanıyorum.

Vallahi ben de ne yapacağım bilemiyorum ya floresanlarda ya da besleme kartında sorun fakat bakalım elimde de multimetre yok :/

Yeni konular

Geri
Yukarı