Monitör onarılmasına rağmen ölü piksel sorunu devam ediyor

Atakan6152

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, İncehesap üzerinden aldığım ASUS monitörümde hem ölü piksel hem de arka panelde ışık sızması vardı 15 gün geçmeden değişim talebi oluşturup geri yolladım. Yaklaşık 20 gün sonra tekrardan elime ulaştı monitör değiştirildi mi diye sorduğumda hayır onarım yapıldı dediler.

Şu an kontrol ettim arka paneldeki ışık sızması düzeltilmiş ama piksel yer değiştirmiş yolladığımda sağ tarafta olan ölü piksel şu an monitörün solunda. Ne yapmalıyım sizce?

Yeni aldım monitörü aldıktan yaklaşık 10 gün sonra talebi oluşturdum.

Mor renk duruyor.

Forumda biraz araştırdım bazı arkadaşlarda aynı sorunu yaşamış ASUS en az 3 ölü piksel istiyormuş.

2 çeşit ölü piksel vardır. Seninki tam ölü piksel değil takılı kalmış piksel de deniyor bazı kaynaklarda. Test esnasında sorunsuz gibi görünüp sonradan mavi veya başka bir renk ile görünebiliyor. Bende yeni aldığım monitörde fark etmiştim, garantiye yollayacaktım kendi kendine düzeldi. Ama sen yine de yolla garantiye kendiliğinden düzelme ihtimali düşük.

İşte patlarsın. 15 gün olmamış ki neden iade etmediniz? Sonra tekrar alabilirdiniz. Geçmiş olsun. Ama şimdi yapmanız gerek tekrardan arayıp sorunun tekrar oluştuğunu belirtmek.
Monitörün piyasa fiyatı 2200 civarı ben cuma gecesi 1500'e almıştım iade etsem aynısını alamazdım.
2 çeşit ölü piksel vardır. Seninki tam ölü piksel değil takılı kalmış piksel de deniyor bazı kaynaklarda. Test esnasında sorunsuz gibi görünüp sonradan mavi veya başka bir renk ile görünebiliyor. Bende yeni aldığım monitörde fark etmiştim, garantiye yollayacaktım kendi kendine düzeldi. Ama sen yine de yolla garantiye kendiliğinden düzelme ihtimali düşük.
Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı