Monitör oyun esnasında kapanıyor

Bana yardım edebilir misiniz? Benim sıkıntım şu: Bilgisayar normal bir şekilde açılıyor monitöre görüntü geliyor ardından bir oyuna giriyorum, bir süre oyunu oynadıktan sonra monitör kapanıyor ama ses gelmeye devam ediyor. Alt F4 çekiyorum ama işe yaramıyor ses gelmeye devam ediyor. Klavye üzerindeki ses açıp kapama tuşları da çalışmıyor ardından monitörü açıp kapıyorum ses de gidiyor ama bilgisayar çalışmaya devam ediyor. Güç tuşuna normal bastığımda da kapanmıyor kapatmak için 5 saniye güç tuşuna basıyorum ardından bilgisayar kapanıyor, sonra bilgisayarı tekrar açmaya çalıştığımda açılıyor ve yine aynı olaylar oluyor ama internet tarayıcısında gezinirken bir şey olmuyor. YouTube açıp video izleyebiliyorum sadece oyun oynarken yukarıda anlattığım olay oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece oyundayken bu hata oluyorsa ya ekran kartı yük altına girince güç vermeyi kesiyor ya da monitör ısınıp ya da zorlanıp kendini korumaya alıyor. Öncelikle ekran kartınıza bağlı kablonun sağlam olduğundan emin olun sonrasında başka bir görüntü portu kullanın. (varsa) Ekran kartını underclock yapabilirsiniz. Ekran kartı modeline göre program ismi verebilirim. Sistem özelliklerini de yazarsan daha fazla yardımcı olabilirim.

1566766929203.png
1566766971411.png

İstersen diğer sekmeleride atarım.
Sadece oyundayken bu hata oluyorsa ya ekran kartı yük altına girince güç vermeyi kesiyor ya da monitör ısınıp ya da zorlanıp kendini korumaya alıyor. Öncelikle ekran kartınıza bağlı kablonun sağlam olduğundan emin olun sonrasında başka bir görüntü portu kullanın. (varsa) Ekran kartını underclock yapabilirsiniz. Ekran kartı modeline göre program ismi verebilirim. Sistem özelliklerini de yazarsan daha fazla yardımcı olabilirim.

Bi sorum daha var: Underlock nedir ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı