Monitör panel tercihi

Bence IPS veya VA panel tercih etmelisiniz. Ben de sizin gibi ara sıra FPS oyunları oynayan biriyim yakın zamanda 144 hz 24 inç VA panel monitör aldım, eski TN panel 60 hz laptopumdan buna geçtiğimde gördüğüm fark muazzamdı.

LG 27GL85-b kullanıyorum IPS panel çok uzun süre Curved VA panelden geçiş yaptım ve şimdiye kadar kullandıklarım sadece sadece veriyormuş bu monitör de direk renklerin ne kadar gerçekçi ve göremediğim çok şey olduğunu fark ettim. Bu sebeple IPS panel öneririm.

Bende üstteki arkadaş gibi bugün LG27GL85 Modelini satın aldim VA panel kullanıyordum bağladıktan sonra ikisini yanyana koydum ve aradaki fark büyük derecede fark edilir bazı renkleri görmüyormuşum bile bu yüzden IPS panel öneriyorum.

Herkes IPS önermiş iyi güzelde 144hz 1ms IPS panellerin fiyatları çok pahalı. Bende MSI 144 1ms 27inç VA Curved panel var yandan ortadan çok güzel görüntü sağlıyor. IPS tabiiki daha iyi fakat oyuncular için biraz aşırı.

Herkes IPS önermiş iyi güzelde 144hz 1ms IPS panellerin fiyatları çok pahalı. Bende MSI 144 1ms 27inç VA Curved panel var yandan ortadan çok güzel görüntü sağlıyor. IPS tabiiki daha iyi fakat oyuncular için biraz aşırı.
MSI optix G271 modeli var henüz yeni çıktı sayılır, vatanda 2099 TL. Curved Va modelleri ile aynı fiyatta, hatta bir tık ucuz anlamadım.

Alacaksan IPS öneririm. Tn panel çok hızlı ama renkleri en kötü olanı. IPS hem renkleri güzel hem de TN kadar olmasa da hızlı. VA ise en iyi renklere kontrasta vs. sahip ama fazla yavaş. Hatta sırf yavaş olduğu için 144hz VA panellerin gerçekte gösterebildiği hz sayısı 120-110 olduğu söyleniyor. Ama 144hz IPS paneller biraz pahalı tabi. Çok sık fps oyunları oynamıyorsan VA işini görecektir bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı