Monitör parlaklığı ve kontrastı anlık değişiyor

Daggerspell

Hectopat
Katılım
28 Aralık 2014
Mesajlar
187
Makaleler
1
Merhabalar arkadaşlar,

Sorun videosu: Youtube

Son haftalarda karşılaştığım bir problem var. Monitörümde bazen görüntü bozuluyor fakat mouse hareket edince geri düzeliyor. HDMI kablosuyla denediğimde ise hiçbir sorun ile karşılaşmadım. Ekran kartı ile ilgili bir sorun mudur yoksa kablo ile midir sizce? Amazon'da kablonun yorumlarına baktığımda benimle aynı problemi yaşayanları gördüm ayrıca Reddit'de de böyle sorunlar yaşayanlar olmuş. Kabloyu alalı 7-8 ay oldu acaba garantisi vs. var mıdır? (HDMI ile en fazla 2K 144 alabiliyorum fakat 165 destekleyen monitöre sahibim. Kablo önerileriniz varsa almak isterim.)

Sizce nedeni ne olabilir? Ekran kartı driverlarını silip baştan kurdum ama hala aynı.

W11.
Laptop: MSI GE76 10ug.
Monitör: Dell 27 S2721DGF.
Kablo: Paugge DP 1.2 VESA Sertifikalı Thunderbolt2 Destekli Mini Displayport Kablo - 2m (ENTMDP1220) : Amazon.com.tr: Bilgisayar
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Cristo20

Picopat
Katılım
26 Şubat 2021
Mesajlar
547
Çözümler
2
Yer
Denizli
NVIDIA sapıttı zaten bu aralar yeni sistemde giriş yapmaya çalışıyorum site açıyor doğrulama için sonra bu yetkiye sahip değilsiniz deyip atıyor siteden. 4 saat Experience kurmaya uğraştım kuramayınca manuel kurdum driverı.

NVIDIA sürücüsü ile ilgili bir sorun. Son iki sürücüde bu sorun mevcut. Experience üzerinden değil, sitesinden sürücü indirip kurun. Sorun kesin olarak bundan kaynaklı, başka şeylere bakmaya gerek yok.

NVIDIA ekrana kartı kullanıyorsanız, son sürücüyle birlikte bu sık sık yaşanmaya başladı, ben de bizzat aynı problemi yaşıyorum.
Sorunun ne monitorde ne de kabloda olduğunu sanmıyorum.
 

EmreGUGU

Decapat
Katılım
26 Ekim 2019
Mesajlar
77

midgardian

Hectopat
Katılım
30 Haziran 2017
Mesajlar
4.421
Makaleler
1
Çözümler
16
Monitörün aktif kullanımda olmadığı durumda ışığını kısması veya tamamen kapatması ayarlar ile ilgili olabilir. Aktif kullanım sırasında yaşanan bu durum NVIDIA driverları ile ilgili.
 
Yukarı