Monitör parlaklığını 0'dan daha aşağıya düşürmek mümkün mü?

theFaceless

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Budapeşte
Acer marka monitör kullanıyorum. Göz sağlığı için zamanla düşük parlaklığa alıştırdım kendimi. Ancak artık 0 parlaklık düzeyi bile gözüme parlak geliyor. Cihazdaki her şey koyu tema ve 0 parlaklıkta. Parlaklığı daha da düşürebilmem mümkün mü?

Makaleler
8
Monitörü çok düşük ışıkta kullanmak yararlı değil, gözünü fazla ışık bozabileceği gibi düşük ışık da bozabilir. Renk paleti, arkaplan ışık seviyesi, arada kalkıp dolaşmak vs göz yorgunluğu için bakabileceğin şeyler. En düşük parlaklık her zaman iyidir diye bir şey yok yani:D

Telefonlardaki mağazalarda gece filtresi programları var. Telefonun kendi parlaklığını ellemiyor fakat kendi renk filtresi ile kısabiliyor ekranı. Bu sayede daha karanlık görüyorsun.
MS mağazada da böyle bir şeyler olabilir bir bak derim.

Ozann_420

Picopat
Monitörü çok düşük ışıkta kullanmak yararlı değil, gözünü fazla ışık bozabileceği gibi düşük ışık da bozabilir. Renk paleti, arkaplan ışık seviyesi, arada kalkıp dolaşmak vs göz yorgunluğu için bakabileceğin şeyler. En düşük parlaklık her zaman iyidir diye bir şey yok yani:D
Zaten düşük ışıkta parlak geliyor adama okuduğunu anla lütfen.
1634373876968.png

Buraya bas ve gece ışığı çıkacak.

Makaleler
8
Zaten düşük ışıkta parlak geliyor adama okuduğunu anla lütfen.
Eki Görüntüle 1190384

Buraya bas ve gece ışığı çıkacak.
Düşük ışığın parlak gelmesi zamanla alışması yüzünden. İdeal seviyede kullandığı ekran daha iyi gelecektir.
Çok düşük parlaklıkta kullanmak odaklanma gerektirdiği için baş ağrısına sebep olur. O yüzden ışık seviyesini arkaplana göre ayarlamak önemlidir. Her durumda en düşük ışık seviyesi iyidir diyemezsiniz yani.

KS
KS
theFaceless

theFaceless

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Budapeşte
Alıştık düşük parlaklığa artık düşük parlaklık bile fazla geliyor. Aslında bunun standartı yok, mesela telefonda en düşük parlaklık çok ideal geliyor bana ama monitördeki en düşük parlaklık fazla gelmeye başladı.

Ozann_420

Picopat
Düşük ışığın parlak gelmesi zamanla alışması yüzünden. İdeal seviyede kullandığı ekran daha iyi gelecektir.
Çok düşük parlaklıkta kullanmak baş ağrısına sebep olur. O yüzden ışık seviyesini arkaplana göre ayarlamak önemlidir. Her durumda en düşük ışık seviyesi iyidir diyemezsiniz yani.
en düşük ışık seviyesi iyidir demedim zaten adama düşük ışıkta parlak geliyor ve adam buna alışsa parlak gelmez ben alıştım parlak gelmiyor.

Yukarı