Monitör sekme geçişlerinde siyah oluyor

realpinkman

Kilopat
Monitör
VX2458-P-MHD 24" 144Hz 1ms GAMING Monitör
Hayatımda ilk defa bu monitörde başıma gelen ve ne olduğunu bilmediğim bir problem. Sekme geçişlerinde veya sayfa kaydırmalarda birden bu hale geliyor ve ekranı kapatıp 1.5 saniye bekleyip açınca düzeliyor. Özellikle fazla detay içeren veya çok videolu sayfalarda oluyor. Yaşayan ve sebebini bilen var mı? Problem neyle alakalı?

Video video kalitesi düştü ama problemin nasıl olduğu gözüküyor diye düşünüyorum.

Sorun monitör değil de GPU kaynaklı olabilir. Monitör kapanmıyor ekran kararıyor. Ekrana görüntüyü de GPU verdiği için sorun orada olabilir. Driverların güncelliğinden emin olun. Bu tarz durumların monitörden kaynaklanma şansı çok düşük.

Sorun monitör değil de GPU kaynaklı olabilir. Monitör kapanmıyor ekran kararıyor. Ekrana görüntüyü de GPU verdiği için sorun orada olabilir. Driverların güncelliğinden emin olun. Bu tarz durumların monitörden kaynaklanma şansı çok düşük.

Ben GPU kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Çünkü farklı monitörde bu durum olmuyor ve bu durum masaüstünde veya oyunlarda da olmuyor. Sadece Google Chrome kullanırken üstte belirttiğim şeyler tetiklendiğinde oluyor. Monitörün herhangi bir otomasyon ayarı bu durumlarla karşılaşınca bu şekilde hataya sebebiyet mi veriyor acaba diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı