Monitör, uçak bagajında sağlam gider mi?

Persseus

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Konya veya İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Üniversiteler açıldığı için monitörümü Konya'ya götürmek istiyorum. Kargoya da versem bagaja da versem kırılma ihtimali var. Elimden gelen en iyi şekilde baloncukla kutusunu saracağım. Tahminen ağırlığı 5-7 KG arasında olacak. Uçak bagajında mı daha güvenli ve ucuza gitmiş olur, yoksa kargoda mı? Daha önce 21.5 inç bir monitörü PTT ile yollamıştım ve sağ salim ulaşmıştı.

Üniversiteler açıldığı için monitörümü Konya'ya götürmek istiyorum. Kargoya da versem bagaja da versem kırılma ihtimali var. Elimden gelen en iyi şekilde baloncukla kutusunu saracağım. Tahminen ağırlığı 5-7 KG arasında olacak. Uçak bagajında mı daha güvenli ve ucuza gitmiş olur, yoksa kargoda mı? Daha önce 21.5 inç bir monitörü PTT ile yollamıştım ve sağ salim ulaşmıştı.

Uçak bagajlarına çok fazla güvenim yok maalesef. Ben laptopumu PTT Kargo ile sigortalı olarak kargolamıştım 1.5 sene önce. Cüzi bir miktar ile sigorta yapıyorlar. O yolu da deneyebilirsiniz.

Kucağına al

Üniversiteler açıldığı için monitörümü Konya'ya götürmek istiyorum. Kargoya da versem bagaja da versem kırılma ihtimali var. Elimden gelen en iyi şekilde baloncukla kutusunu saracağım. Tahminen ağırlığı 5-7 kg arasında olacak. Uçak bagajında mı daha güvenli ve ucuza gitmiş olur, yoksa kargoda mı? Daha önce 21.5 inç bir monitörü PTT ile yollamıştım ve sağ salim ulaşmıştı.

El bagajı olarak yanınıza alırsanız bir problem olacağını sanmıyorum da normal bagaj olarak vermek isterseniz sıkıntı olabilir ayrıca birkaç yıl önce dayım bana bir monitör gönderecekti ananem gil ile uçağa bagaj olarak vermek istemişlerdi almamışlardı bagajda böyle ürünlerin çalınabildiğini söylemişlerdi.

Sanırım kargoya vereceğim. El bagajı olarak alamam laptopumu alacağım. Valizim de dolu olacak. Türbülans ihtimali de olduğuna göre en mantıklısı kargo sanırım. Teşekkürler fikirleriniz için.

@Jira hocam özellikle sizin yorumunuzu merak ediyorum. Monitör orijinal kutusunda köpükleriyle taşınacak. Kutunun dışına 4-5 metre pat pat baloncuklu jelatin sarmayı planlıyorum. Sizce A319'un kargo alanında hasar almadan gelmesi mi muhtemel yoksa PTT ye mi emanet edeyim :D
Az önce aklıma geldi de, valizle beraber monitörü taşımak çok zor olur kargoyla yollamam şart :D

Son düzenleme:

Geri
Yukarı