Monitör üzerinden HDMI ile ses iletir mi?

cedide

Centipat
Merhabalar iyi bayramlar ilk önce benim sorum şu an kullanmakta olduğum monitör üzerindeki jak girişine birleştirici (dönüştürücü ) adını tam bilmiyorum zımbırtıyı takarak mikrofon sesini iletebilir miyim?

Evet iletir. Ama mikrofon sesi derken ne anlamda olduğunu anlamadım. Sadece Hoparlör gibi kullanım sağlar. Mikrofon değil. (O tarz monitörlerin olduğunu bilmiyorum.)

Hocam resim olmadan kesin bir şey söyleyemem. Fakat dahili hoparlör olan bazı monitörlerin AUX girişi olur. Bu giriş genelde siyah olur. Ses çıkışı olan ve hoparlör bulunmayan monitörler de sadece çıkış olur. Genelde yeşil renk olur. Monitörünüz hangisine uyuyorsa kararı siz verin. HDMI ve DP görüntü ve ses aktarımı yapar. Elbette monitörde dahili hoparlör olmak şartıyla.

Merhabalar iyi bayramlar ilk önce benim sorum şu an kullanmakta olduğum monitör üzerindeki jak girişine birleştirici (dönüştürücü ) adını tam bilmiyorum zımbırtıyı takarak mikrofon sesini iletebilir miyim?
Ayrı bir kulaklık satın aldım kasa uzakta olduğu için kulaklığı monitöre bağlayacağım o yüzden sordum mikrofon sesi gider mi ?

Hocam maalesef mikrofon sesini iletemezsiniz. Bir uzatma kablosu ile bu sorunu çözebilirsiniz.

Ben HDMI üzerinden ses aldığımda kalite çok fazla düşüyor. Hem hoparlör bağladığımda hem de kulaklık taktığımda. Ses kalitesi bu kadar düşüyorken hiç tavsiye etmem.
Uzatma kabloları ile çözün probleminizi. Dediğiniz yöntemden daha kaliteli ses alırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı