Monitör ve klavyeye güç geç geliyor

Nexsium

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, yeni hazır sistemimde güç tuşuna bastıktan 5-6 saniye sonra klavye ve monitörün ışıkları yanıyor. Acaba bir yerde sorun olabilir mi? Kasanın RGB'li fanları anında çalışmaya başlıyor oysa. Sistem şu şekilde:

1 X Seagate 1TB Barracuda 64MB 7200RPM 3.5" SATA 3.0 Harddisk.
2 X G.Skill 8 GB Ripjaws V Kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit RAM.
1 X ASUS TUF Gaming X3 Radeon RX 5700 XT OC 8 GB GDDR6 256 Bit Ekran Kartı.
1 X Thermaltake Versa J25 Tempered Glass RGB 650W 80+ USB 3.0 Mid Tower Kasa.
1 X Toshiba OCZ 500GB RC500 NVMe M.2 SSD (1700 MB Okuma / 1600 MB Yazma)
1 X AMD Ryzen 5 3500X 3.6GHz 35MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm İşlemci MPK.
1 X ASUS B450M Dragon 4400MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI mATX Anakart.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bios da "Fast Boot" secenegi var ise onu aktif edebilirsin.
Boot siralamasina bakabilirsin. Eger ana SSD ilk sirada degil ise, bios siraya uygun giderek diger aygitlardan boot etmeyi dener. Onlarda birsey bulamayinca sira SSD ye gelir.

BIOS'da "Fast Boot" secenegi var ise onu aktif edebilirsin.
Boot siralamasina bakabilirsin. Eger ana SSD ilk sirada degil ise, BIOS siraya uygun giderek diger aygitlardan Boot etmeyi dener. Onlarda bir şey bulamayinca sira SSD'ye gelir.

Sorun oradan kaynaklı mı diyorsunuz. Aklıma hiç gelmemişti. Elektriksel bir sorun zannetmiştim. Hemen denemek istiyorum.
Bios da "Fast Boot" secenegi var ise onu aktif edebilirsin.
Boot siralamasina bakabilirsin. Eger ana SSD ilk sirada degil ise, bios siraya uygun giderek diger aygitlardan boot etmeyi dener. Onlarda birsey bulamayinca sira SSD ye gelir.
Dediğinizi denedim hocam fast boot seçeneği aktifti zaten. Boot options priorities kısmındaki sıralamayı değiştirdiğimde klavye ve monitöre güç anında geliyor fakat windowsu açmıyor. Sıralama öyle kaldığında ise durum aynı. Anlamadığım şey de Windows Boot Manager ve ssdm görünüyor sıralamada zaten WBM da ssdmi seçmiş durumda. Medya ekleyemedim durumu görselleştirsem daha hoş olabilirdi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı