Monitörde BPC farkı nedir?

394919

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar G24F V2 monitöre sahibim ve AMD software ayarlarında bpc 10 - bpc 12 gibi şeyler var renkler ile ilgili sanırım fakat tam olarak fark nedir monitör otomatik 10 Bpc'de idi sizce 12 yapayım mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Renk derinliği O, monitörünüz hangi renk derinliğini kapsıyorsa onu seçin. Adrenalin ayarlarında genelde monitörün destekleyebileceği en yüksek ayar çıkar.

Rekabetçi oyunlarda (mesela Valorant) ben 12 bpc kullandığımda sanki akıcılık düşüyordu, o yüzden 8 bpc kullanıyorum ve daha akıcı geliyor. Fakat güzel renklere sahip hikayeli oyunlarda 12 bpc kullanıyorum. 6 bpc hiç tavsiye etmem renklerin geçişleri çok belli oluyor. 8 fps oyunları için, 10 ve 12 de hikayeli oyunlar için tavsiyemdir.

Rekabetçi oyunlarda (mesela Valorant) ben 12 bpc kullandığımda sanki akıcılık düşüyordu, o yüzden 8 bpc kullanıyorum ve daha akıcı geliyor. Fakat güzel renklere sahip hikayeli oyunlarda 12 bpc kullanıyorum. 6 bpc hiç tavsiye etmem renklerin geçişleri çok belli oluyor. 8 fps oyunları için, 10 ve 12 de hikayeli oyunlar için tavsiyemdir.
Hocam minimum 8bpc var bende 6 yok fakat genelde Acc , FarCry gibi oyunlar oynuoyrum zaten Valorant falan nadir giriyorum 12Bpc cidden çok fark ettiririyor netliği .

Yeni konular

Geri
Yukarı