Çözüldü Monitörde çizgiler çıkıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gökhan Şenak

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba konuyu yazılı olarak çok uzatmak istemiyorum. Videolu olarak elimden geldikçe dilim döndükçe derdimi anlatmaya çalıştım. Şimdi den yardımlarınız için teşekkür ederim keyifli sosyaller dilerim hepinize.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözüm
Dün Samsung servisi geldi ve monitörü kontrol etti. Sorun panelden çıktı parça siparişi verdiler. İnşallah Perşembe günü değişecek bakalım :)
Panel değişti ve sorunum çözüldü arkadaşlar. Yardımcılarınızdan ötürü hepinize teşekkürler.
Monitör değil ama bilgisayarı TV'ye bağladığımda bende buna benzer çizgiler ve ekranda gidip gelme sorunları yaşadım. Ayarlara baktığımda direk 10Bit renk seçeceği seçilmiş büyük ihtimalle benim kablom onu desteklemediği için sorun oluşmuştu. 8Bit yapınca sorun kalmadı. Ayarlarına bir göz istersen

Zamanında ben de yaşamıştım öyle bir problem. Değişime yollamıştım ürünü. Daha sonra TR'den MSI Optix MPG27cq 27, 1 yıl sonra o monitörde de aynı sorunla karşılaştım. Panelden midir, Curved olmasından mıdır bilemiyorum ama garantisi varsa yollayın direkt.

Daha sonra araştırdığımda monitörün içinde bulunan ve sizin de bahsetmiş olduğunuz durumlardan oluşan kaynaklı sıkıntı oluyormuş. Sıvı kristal yapılar ilk açılışta monitörü ısıtamıyormuş ve o nedenle görüntü veremiyormuş. Elimde aniden patlamaması adına monitörleri garantiye yollamıştım ben. Samsung monitörü Amazon.de almıştım, iade etmişlerdi parayı. TR'den aldığım MSI monitörü de garantiye yolladığımda servis değişim raporu vermişti.

Zamanında ben de yaşamıştım öyle bir problem. Değişime yollamıştım ürünü. Daha sonra TR'den MSI Optix MPG27cq 27, 1 yıl sonra o monitörde de aynı sorunla karşılaştım. Panelden midir, Curved olmasından mıdır bilemiyorum ama garantisi varsa yollayın direkt.

Daha sonra araştırdığımda monitörün içinde bulunan ve sizin de bahsetmiş olduğunuz durumlardan oluşan kaynaklı sıkıntı oluyormuş. Sıvı kristal yapılar ilk açılışta monitörü ısıtamıyormuş ve o nedenle görüntü veremiyormuş. Elimde aniden patlamaması adına monitörleri garantiye yollamıştım ben. Samsung monitörü Amazon.de almıştım, iade etmişlerdi parayı. TR'den aldığım MSI monitörü de garantiye yolladığımda servis değişim raporu vermişti.
Garantiye yollayacağım hocam da malum kış geldi ankara içinde var garantisi havalar biraz ısınınca götüreceğim oraya bakalım :)

Dün Samsung servisi geldi ve monitörü kontrol etti. Sorun panelden çıktı parça siparişi verdiler. İnşallah Perşembe günü değişecek bakalım :)
Panel değişti ve sorunum çözüldü arkadaşlar. Yardımcılarınızdan ötürü hepinize teşekkürler.

Çözüm

Hocam, aynı sorun bende de var 4-5 aydır monitör soğukken 1-2 dakika çizgiler çıkıyor sonra kayboluyor sizce ileride sorun yaşatır mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı