Monitörde düşük giriş gecikmesi vs yanıt verme zamanı

Oğuzhan18

Centipat
En iyi verimi almam için sizce görüntü ayarları nasıl olmalı?

Yanıt verme zamanı ne olmalı? Standart mı? Gelişmiş mi? Ultra hızlı mı? Ultraya almayı düşünüyorum ama hangi mod daha önemli? Normalde giriş gecikmesini kullanıyordum.

Düşük giriş gecikmesi özelliği açık mı olmalı?

(Not: Yanıt verme zamanını gelişmiş ya da Ultraya getirdiğimizde düşük giriş gecikmesi özelliği çalışmıyor haberiniz olsun.)

Son düzenleyen: Moderatör:

Teacher80

Hectopat
Makaleler
4
Düşük giriş gecikmesini her şekilde açmanızı öneririm. Yanıt verme zamanında ideal ayar monitörden monitöre değişir. İnternetten ufo test diye aratıp ilgili sitede deneyerek ideali bulmalısınız. Tepki süresi kısaldıkça ghosting artar genelde. En kısa tepki süresi olan ultrayı seçip ufoları izleyin, sonra bir düşüğünü... Amaç az ghosting/motion blur ile olabildiğince düşük tepki süresini seçmek.

KS
KS
Oğuzhan18

Oğuzhan18

Centipat
Monitör marka modeli nedir?

Yetkiler alındığı için geç oldu k. B VX2458 C mhd.
Düşük giriş gecikmesini her şekilde açmanızı öneririm. Yanıt verme zamanında ideal ayar monitörden monitöre değişir. İnternetten ufo test diye aratıp ilgili sitede deneyerek ideali bulmalısınız. Tepki süresi kısaldıkça ghosting artar genelde. En kısa tepki süresi olan Ultra'yı seçip ufoları izleyin, sonra bir düşüğünü... Amaç az ghosting/motion blur ile olabildiğince düşük tepki süresini seçmek.

Yetkiler alındığı için geç oldu KB. Ghost testinde açık ara ghosting belli oluyor ufo testinde ama Ultra standart gelişmiş denesem bile teste aynı çizgiler azalma görmedim. İki özellikten zaten 1 tane açabiliyoruz ama oyunlarda ghosting belli olmuyor bu arada.

Teacher80

Hectopat
Makaleler
4
Yetkiler alındığı için geç oldu k. B VX2458 C mhd.

Yetkiler alındığı için geç oldu KB. Ghost testinde açık ara ghosting belli oluyor ufo testinde ama Ultra standart gelişmiş denesem bile teste aynı çizgiler azalma görmedim. İki özellikten zaten 1 tane açabiliyoruz ama oyunlarda ghosting belli olmuyor bu arada.
UFO testinde ghosting ille oluyor, amaç olabildiğince az ghostinge sahip ayarı bulmak. Benim deneyimlerimde de oyunda daha az oluyor.

Yeni konular

Yukarı