Çözüldü Monitörde Farklı Priz ile güç verince karıncalanma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EnesCemil

Centipat
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Merhaba monitörümde karıncalanma oluyor ama güç kaynağının kablosunu farklı bir prize taktığımda karıncalanma gidiyor ama şu an kullandığım prizde karıncalanma oluyor farklı prize taktığımda olmuyor bende neden olduğunu merak ettim ve size sormak istedim ve sistemim eski monitörümde aynı şekilde.

Monitörüm karıncalanma yapıyordu farklı prize takınca geçiyordu ama artık farklı prize takinca da geçmiyor Windows 10'dan Win 8.1'e geçtikten sonra oldu.

Dosya Ekleri

• 20221025_183308.jpg
    20221025_183308.jpg
    57 KB · Görüntüleme: 31
  • 20221025_183250.jpg
    20221025_183250.jpg
    36,4 KB · Görüntüleme: 24
Monitörüm karıncalanma yapıyordu farklı prize takınca geçiyordu ama artık farklı prize takinca da geçmiyor Windows 10'dan Win 8.1'e geçtikten sonra oldu.
Parazite voltaj dalgalanmaları yol açar, böyle bir sorun olduğunda hassas aletler için voltaj regülatörü ya da Kesintisiz Güç Kaynağı alıp kullanın. KGK ya da UPS de denir, hem voltajı 210-230 arasına regüle eder, hem de kesintilerde 5-15 dk arası aküden elektrik sağlar.

Windows işletim sistemleri yazılımdır, monitörde parazit yapmazlar.
Uzun zamandır bu şekilde kullanılınca monitörde hasar oluşmuş da olabilir. Siz her durumda voltajı düzenleyen bir şeyler alıp bilgisayarı, hatta evde kombi varsa hassas ve pahalı parçalarınızı güvene alın.

Parazite voltaj dalgalanmaları yol açar, böyle bir sorun olduğunda hassas aletler için voltaj regülatörü ya da kesintisiz güç kaynağı alıp kullanın. Kgk ya da UPS de denir, hem voltajı 210-230 arasına regüle eder, hem de kesintilerde 5-15 dk arası aküden elektrik sağlar.

Windows işletim sistemleri yazılımdır, monitörde parazit yapmazlar.
Uzun zamandır bu şekilde kullanılınca monitörde hasar oluşmuş da olabilir. Siz her durumda voltajı düzenleyen bir şeyler alıp bilgisayarı, hatta evde kombi varsa hassas ve pahalı parçalarınızı güvene alın.

Ne önerirsiniz link atma şansınız varsa.

Ne önerirsiniz link atma şansınız varsa.
Baştakiler özellikle kombiler için alınan voltaj regülatörleri, ama bilgisayar ya da buzdolabı gibi aygıtlara da olur:
APC, Schneider gibi markalarsa kalitesiyle bilinen ABD ve Fransız markaları.

Kesintisiz Güç Kaynaklarında daha çok çeşit olur:

Değerler bazılarında doğrudan Watt, ya da genelde VA (Volt Amper) cinsinden yazılır. Örneğin 1000 VA = 600 Watt besleyebilir. Normal bir kasa+monitör, modem, yazıcı vs için 300-400 Watt çoklukla yeterli olur, yani 850 ya da 1000 VA,

Baştakiler özellikle kombiler için alınan voltaj regülatörleri, ama bilgisayar ya da buzdolabı gibi aygıtlara da olur:
APC, Schneider gibi markalarsa kalitesiyle bilinen ABD ve fransız markaları.

Kesintisiz güç kaynaklarında daha çok çeşit olur:

Değerler bazılarında doğrudan watt, ya da genelde VA (Volt amper) cinsinden yazılır. Örneğin 1000 VA = 600 watt besleyebilir. Normal bir kasa+monitör, modem, yazıcı vs için 300-400 watt çoklukla yeterli olur, yani 850 ya da 1000 VA,

Sorun VGA kablosundaymış değiştirdim sorun çözüldü.

Geri
Yukarı