Monitörde ghosting olup olmadığını anlama ve çözümü

beratsvus

Centipat
Daha fazla  
Monitör
wiewsonic VX2468
Merhaba arkadaşlar, sistem yeniledim ve 'ViewSonic VX2468' adlı monitörü (dün) satın aldım. Kendisi 165Hz, 1ms hoş bir monitör. Şimdi konuya dönelim. Oyunlarda olsun, Discord'da vesaire tüm her yerde 'siyah-mor-kırmızı' tarzında kapalı renkler (fareyi oynattığımda, oyundayken hareket ettiğimde) vesaire arkalarında kuyruk tarzı bir oynama oluyor. Ghosting testi de yaptım ve küçükten büyüğe oynama var. Bu sorun çözülebilir mi, iade etsem iyi eder miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer bu monitörse Hardware Unboxed onu yerden yere vurmuş. Sırf ucuz diye alınmaz. Gerçi sizdeki 24" versiyonu olsa gerek, farkı var mı bilemiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Basettiğiniz sorun bunu gibiyse eğer iade edin.
Geçtiğimiz günlerde bende monitör almıştım böyle sorun oluştu iade ettim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam mouse imlecinde sıkıntı yok, örneğin discord'da bir sunucu mesajlaşma kısmındasınız, yukarı aşağı hareket ettirirken logolar vesaire hareketleniyor.

Ghosting in çözümü yok , en basit ghosting anlama yöntemi de senin yaptığın gibi Yazı olan bir site de hızlı ca aşağı yukarı yapmaktır eğer hızlı ca hareket ettirirken yazıları rahat bir şekilde
okuya biliryorsan, ghosting yoktur yada çok az vardır bu kabul edilebilir ama arkasında siyah çamurun su bir iz bırakiyorsa ghosting var demek dir .
Bazı üst sınıf monitör ler haricinde ghosting bütün monitörler de maalesef ki mevcut .

Geri
Yukarı