Çözüldü Monitörde gölgelenme sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MuhammetAlican

Decapat
Merhaba son günlerde bu çok can sıkıcı sorun ile karşılaşmaya başladım. Özellikle ekran kartı yazılım güncellemesi yaptıktan sonra olmaya başladı. Videoda da görüldüğü üzere ekranı hareket ettirince gölge çıkıyor nesnelerin yanından gölge çıkmaya başladı. Bu sorunun çözümü nedir acaba? Bir de bir dahaki ekran kartı yazılım güncellemesi ile bu sorun sizce çözülür mü?

video linki: monitör gölge sorunu gibi

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Alttaki kullanıcı eski sürümü yüklemiş çözülmemiş sanırsam. Ne yapacağız bilmiyorum. Eski sürüme güncellerken başka sıkıntılar çıkabilir belki. O yüzdende çok yapmak istemiyorum. Ayarlardan falan bir ayar otomatik mi açıldı acaba anlamadım ki.

Sorunu çözebildiniz mi?

Monitörde ghosting varmış sanırsam. Garantiye yolladım değişim istedim. Yanlış hatırlamıyor isem 1 Haziran'dı galiba. O gün değişim raporu çıkacak. Benimle konuşuldu sorun tespit edildi bakalım yenisi gelince ne olacak :)

EDİT: Windows 11 yükledim yeni driverlar vs, güncellemeler vs temiz kurulum yapıldı ayrıca yanlış hatırlamıyorsam düzelmemişdi.
Eski sürümü tekrar yükleyin?

Alttaki kullanıcı eski sürümü yüklemiş çözülmemiş sanırsam. Ne yapacağız bilmiyorum. Eski sürüme güncellerken başka sıkıntılar çıkabilir belki. O yüzdende çok yapmak istemiyorum. Ayarlardan falan bir ayar otomatik mi açıldı acaba anlamadım ki.
Aynı sorunu yaşıyorum bende şuan ben eski sürümünü yükledim bişey fark etmedi bi çözümü var mıdır?
Sorunu çözebildinizmi?

Son düzenleme:
Merhaba son günlerde bu çok can sıkıcı sorun ile karşılaşmaya başladım. Özellikle ekran kartı yazılım güncellemesi yaptıktan sonra olmaya başladı. Videoda da görüldüğü üzere ekranı hareket ettirince gölge çıkıyor nesnelerin yanından gölge çıkmaya başladı. Bu sorunun çözümü nedir acaba? Bir de bir dahaki ekran kartı yazılım güncellemesi ile bu sorun sizce çözülür mü?

Video linki: monitör gölge sorunu gibi

Aynısı bende de oluyor. Sorunu çözebildiniz mi?

Sorunu çözebildiniz mi?

Monitörde ghosting varmış sanırsam. Garantiye yolladım değişim istedim. Yanlış hatırlamıyor isem 1 Haziran'dı galiba. O gün değişim raporu çıkacak. Benimle konuşuldu sorun tespit edildi bakalım yenisi gelince ne olacak :)

EDİT: Windows 11 yükledim yeni driverlar vs, güncellemeler vs temiz kurulum yapıldı ayrıca yanlış hatırlamıyorsam düzelmemişdi.

Çözüm

Hocam monitör ghosting sorunluysa genelde hepsi ghostingli oluyor panellerin aynı olmasından dolayı, değişim sorunu çözmeyebilir.

Edit: Windows 11 yükledim yeni driverlar vs, güncellemeler vs temiz kurulum yapıldı ayrıca yanlış hatırlamıyorsam düzelmemişdi.

Bende 2 monitör var ikisi de aynı markalı monitör fakat sorun ikisinde de oluyor ve ghostingte ekranda iz kalıyor diye biliyorum bunda hareket etmeyince gölgeler kayboluyor izleri kalmıyor.
Monitörün OSD menüsünden Overdrive'ı yükseltin.
Cevabınız için teşekkür ederim. Deneyeceğim

Yeni konular

Geri
Yukarı