Monitörde Ölü Piksel Oluştu

Emre Uncu

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Ankara
5-6 yıldır aktif kullandığım monitörde durduk yere ölü piksel çıktı. Herhangi bir darbe falan almadı. Bir gün görev yöneticisi açarken beyaz sayfada yakaladım. Benim asıl sorum sadece piksel olarak değil yanları da hafif siyah yuvarlak şeklinde durması. Çok göze batıyor bunun herhangi bir çözümü var mıdır? Piksel zaten ölü sonuçta uzun süreçte kullandığım bir monitör fakat yanlarda ki siyahlara çözüm arıyorum.

IMG_3959.JPGIMG_3960.JPGIMG_3962.JPGIMG_3963.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
5-6 yıldır aktif kullandığım monitörde durduk yere ölü piksel çıktı. Herhangi bir darbe falan almadı. Bir gün görev yöneticisi açarken beyaz sayfada yakaladım. Benim asıl sorum sadece piksel olarak değil yanları da hafif siyah yuvarlak şeklinde durması. Çok göze batıyor bunun herhangi bir çözümü var mıdır? Piksel zaten ölü sonuçta uzun süreçte kullandığım bir monitör fakat yanlarda ki siyahlara çözüm arıyorum.

Eki Görüntüle 472023Eki Görüntüle 472024Eki Görüntüle 472025Eki Görüntüle 472026
Yanlardaki siyah sanırım ölen pikselin camda bıraktığı iz. Siyah bir duman gibi düşünebiliriz sanırım. Emin olmamakla birlikte öyle olduğunu varsayıyorum. Buna herhangi bir şey yapabileceğinizi zannetmiyorum.

Ölü pixeller genelde yayılır ve diğer pixellerin de ölümüne sebep olur etrafında gördüğünüz karartı diğer pixellerin ölmeye başladığını gösteriyor çok kafaya takmayın ekrana bakılmayacak oluncaya kadar kullanın sonrasında yeni bir monitör almanız gerekecek.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Parmağım ile baskı uyguladım ve silgi ile ovaladım 1 saat gücü kestim ve tekrar açtığımda ölü piksel düzeldi şuan düzgün çalışıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı