Monitörde renkli çizgiler oluşuyor

IAMSORRYHA

Centipat
Daha fazla  
1.5-2 aydan beri monitörde rengarenk çizgiler oluşuyor ve daha da artmaya başladı. Sebebi nedir?

DSC_0536.JPG

Ekran kartından olabilir kasayı açıp kontrol et ekran kartını çıkar ve girişlerini kompresör vb bir şeyle temizle öyle bir şey yoksa üfleyerek arada hiçbir şey kalmadığından emin olduktan sonra ekran kartını tekrar tak.

Aynı sorunu yaşıyordum. Ekran kartında şüphelendim. Kasayı başka monitöre ve pc ye taktım bir sorun çıkmadı. Bende monitöre takılan ekran kartı kablosunun takıldığı girişi değiştirdim. Sorun çözüldü.

İlk önce baska monitöre takın oyle kontrol edin veya televizyona bağlayın ki sorun monitördemi değil mi onu anlayalım. Eğer televizyondada gözüküyorda o çizgiler kasada bir sorun var yoksa monitörde sorun var.

1.5-2 aydan beri monitörde rengarenk çizgiler oluşuyor ve daha da artmaya başladı. Sebebi nedir?

Eki Görüntüle 924763

Kabloyu başka bir ekranda veya bir televizyonda dener misiniz? Başka bir televizyona taktığınızdada çizgi çıkıyorsa ilk aşama kabloyu değiştirin ve tekrar 2 farklı ekranda deneyin. Sorun hala devam ediyorsa bir teknik servise götürmenizde fayda var.

Kabloyu başka bir ekranda veya bir televizyonda dener misiniz? Başka bir televizyona taktığınızdada çizgi çıkıyorsa ilk aşama kabloyu değiştirin ve tekrar 2 farklı ekranda deneyin. Sorun hala devam ediyorsa bir teknik servise götürmenizde fayda var.

Teknik servis en düşük 50 TL alıyor bir donanımı çıkartıp takmak için burada birkaç mesaj ile sorun rahatlıkla çözülebiliyor ve herkes aynı mesajı atmasın lütfen onun yerine haklı bulduğunuz mesaja + koyun.

Teknik servis en düşük 50 TL alıyor bir donanımı çıkartıp takmak için burada birkaç mesaj ile sorun rahatlıkla çözülebiliyor ve herkes aynı mesajı atmasın lütfen onun yerine haklı bulduğunuz mesaja + koyun.

Hocam arkadaş bilgili değilse ekran kartına zarar verebilir. 50 TL için daha büyük masraflara girmeye gerek yok bence. Siz bilirsiniz.

Sağolun tavsiyeleriniz için ekran kartım gtx 1080 teknik servis kaç tl ye yapar?

Eki Görüntüle 924763
renkler geçici bu arada 5 dk sonra tamamen bitiyor yavaş yavaş azalıyor

Eki Görüntüle 924763

Eki Görüntüle 924763

Eki Görüntüle 924763
Ekran görüntüsü aldığında çizgiler gözüküyor mu? Ya da başka kabloyla TV'ye bağladığında?
Hayır ekran görüntüsü aldım gözükmüyor
Tv yi denemedim
Ekran görüntüsü aldığında çizgiler gözüküyor mu? Ya da başka kabloyla TV'ye bağladığında?
Hayır ekran görüntüsü aldım gözükmüyor
Tv yi denemedim
Hayır ekran görüntüsü aldım gözükmüyor Tv yi denemedim

Son düzenleme:

Geri
Yukarı