Çözüldü Monitörde sinyal yok hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Anduin Wrynn

Hectopat
Yer
Kıbrıs / Lefkoşa
Daha fazla  
Meslek
Internal Audit
Arkadaşlar herkese merhaba. 1 hafta önce işlemcinin termal macununu yeniledikden sonra PC'de powera basınca tepki vermeme ve tepki verdikten sonra PC açılıyor ancak bu sefer de monitörde "sinyal yok" hatası alıyorum. Hani kablolarda bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Anakartı yeni aldım.

Test ettiğim bazı ekipmanlar;
1) PSU 24 pinlerine tel ile tetikleyince çalışıyor.
2) Anakart ön panel bağlantıları.
3) RAM soket yerlerini değiştirme.
4) CMOS.
5) Bütün kablodaki elektrik akımlarını testi.

Bunların hepsini test ettim her şey normal gözüküyor. Bir de şöyle bir şey var 2 gün önce PSU giriş yerleriyle uğraştım bastım sorunsuz açıldı. Dün ön panel çıkar tak yaptım açıldı. Yani her gün bir şey çıkarıp takmak gerekiyor gibi. Sorun şu ya tepki vermiyor ya da tepki verdikten sonra monitörde "sinyal yok" hatasını alıyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Konu çözüldü. Sorun PSU'dan gelen 24 pindenmiş voltmetre ile ölçümden çözüldü.

Arkadaşlar sorun devam etmekte. PSU değiştirdim ancak bu sefer de aynı problemi yaşıyorum. Kablolar vs her şey tamam bundan eminim. Tamire götürdüm adam çalıştırdı defalarca kapattık açtık okey ancak 3 senaryo ile karşılaşıyorum.
1) PC'de USB-DP gibi ekipmanlar takılı iken PC açılıyor "sinyal yok" hatası alıyorum.
2) PC'de hiçbir şey takılı değilken açılıyor DP-USB parçaları sonradan takıyorum ya Windows ekranı geliyor ya "sinyal yok" hatası alıyorum.
3) PC'de saydığım parçalar takılı iken Power'a basınca tepki vermiyor.
Arkadaşlar herkese merhaba. 1 hafta önce işlemcinin termal macununu yeniledikden sonra PC'de powera basınca tepki vermeme ve tepki verdikten sonra PC açılıyor ancak bu sefer de monitörde "sinyal yok" hatası alıyorum. Hani kablolarda bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Anakartı yeni aldım.

Test ettiğim bazı ekipmanlar;
1) PSU 24 pinlerine tel ile tetikleyince çalışıyor.
2) anakart ön panel bağlantıları.
3) RAM soket yerlerini değiştirme.
4) CMOS.
5) bütün kablodaki elektrik akımlarını testi.

Bunların hepsini test ettim her şey normal gözüküyor. Bir de şöyle bir şey var 2 gün önce PSU giriş yerleriyle uğraştım bastım sorunsuz açıldı. Dün ön panel çıkar tak yaptım açıldı. Yani her gün bir şey çıkarıp takmak gerekiyor gibi. Sorun şu ya tepki vermiyor ya da tepki verdikten sonra monitörde "sinyal yok" hatasını alıyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Monitöre ve ekran kartına giden kabloyu kontrol et ekran kartına takılan kabloda oynama olabilir bir bak ve son olarak ekran kartını çıkar tak yap.

Bilgisayarı kapat, tam kapanmasını bekle. Daha sonra düğmeye bas. Açılırken sürekli olarak F4'e bas çek yap. Bir de bende şöyle bir çözüm yolu var: Aynı şekilde ekran gelmiyor ekran kartını söküyorum, ekran geliyor. Sonra PC'yi kapatıp tekrar takıyorum düzeliyor ama Max 3-4 gün sonra yine sinyal yok diyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konu çözüldü. Sorun PSU'dan gelen 24 pindenmiş voltmetre ile ölçümden çözüldü.

Arkadaşlar sorun devam etmekte. PSU değiştirdim ancak bu sefer de aynı problemi yaşıyorum. Kablolar vs her şey tamam bundan eminim. Tamire götürdüm adam çalıştırdı defalarca kapattık açtık okey ancak 3 senaryo ile karşılaşıyorum.
1) PC'de USB-DP gibi ekipmanlar takılı iken PC açılıyor "sinyal yok" hatası alıyorum.
2) PC'de hiçbir şey takılı değilken açılıyor DP-USB parçaları sonradan takıyorum ya Windows ekranı geliyor ya "sinyal yok" hatası alıyorum.
3) PC'de saydığım parçalar takılı iken Power'a basınca tepki vermiyor.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı