Monitörde yanıp sönen çizgiler

vaska92

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle iyi günler, yaklaşık 2 hafta önce bir sistem topladım. Ancak son 10 gündür ekranımın sol tarafında çok soluk mavi renk yanıp sönen bir çizgi çıkıyor. Aynı şekilde bu çizgiyi uygulamaların üstünde de görebiliyorum. Chrome gibi uygulamaların üzerinde ve görev çubuğundaki uygulamaların üzerinde de görebiliyorum. Bu çizgi hep mavi renkte, ancak bu uygulamaların üstüne imleci getirdiğim zaman bazen kayboluyor bazen ise kaybolmuyor. Oyunlarda özellikle mavi renklerde bu çizgiler belli oluyor. Ara sıra ortaya çıkıyor, ara sıra kayboluyor. Ekran kartım MSI GTX 1650 Ventus. İşlemcim ise Ryzen 5 2600. ekran kartı driverleri güncel fakat monitörümün sürücü tarihi 2006 olarak gözüküyor. Monitörümün driverini de bulamıyorum. Monitörüm ise Philips 242V8A. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
Ama en son driverpack online indirdiğimde monitörümün 2 tane güncel olmayan driveri olduğunu gördüm, onları güncelledim sonra sorun ortadan kalktı. 2 gün boyunca hiç bir problemle karşılaşmadım fakat dün akşam bilgisayarı kapatıp açınca sorun tekrar ortaya çıktı.

Bilgisayardan SS aldığım zaman fotoğrafta gözükmüyor çizgiler, o yüzden telefondan bir kaç fotoğraf çektim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Özellikle ikinci fotoğrafta yeşil, mor renklerine bakarsanız üzerindeki çizgileri görebilirsiniz.

Bilmiyorum hocam, internetten ölü piksel testi yaptığım zaman ekranda herhangi bir ölü piksel göremiyorum. Çok garip bir problem. Ara sıra çıkıyordu fakat dünden beri iyice çoğaldı. Özellikle mavi rengin üzerinde çok belli oluyor bu çizgiler. Masaüstünde google veya diğer uygulamaların üstüne bir kere tıkladığım zaman sol tarafta çok belirgin bir mavi çizgi çıkıyor, çizginin rengi bazen değişiyor. Ancak genel olarak ekranın en solunda lacivert yanıp sönen dikey bir çizgi var. Bazen ise üstünde çizgi olan bu uygulamaların üstüne bastığım zaman çizgi kayboluyor. Bazen ise çoğu gidip azı kalıyor.
Problemin ölü piksel veya monitör kaynaklı bir kablo problemi olabileceği düşüncesini bana daha yatkın geliyor, bu sebepten ötürü önümüzdeki bir kaç gün içinde monitörü aldığım yerin teknik servisine götüreceğim. Gelişmeleri tekrardan yazacağım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı