Monitörde yatay çizgiler çıkıyor

462002

Hectopat
Merhaba, monitörün markası AOC. Bende uyumlu kablosu olmadığı için laptop adaptörü ile çalıştırdım ama çalıştığında yatay çizgiler vardı. Monitör için gereken adaptörün gücü 12V, bende olmadığı için 19V adaptör ile çalıştırdım. Sizce fazla güç aldığı için mi yoksa panelde sıkıntı mı var?

Merhaba, monitörün markası AOC. Bende uyumlu kablosu olmadığı için laptop adaptörü ile çalıştırdım ama çalıştığında yatay çizgiler vardı. Monitör için gereken adaptörün gücü 12v, bende olmadığı için 19v adaptör ile çalıştırdım. Sizce fazla güç aldığı için mi yoksa panelde sıkıntı mı var?

Ekran kartının portunu ya da kabloyu değiştirir misiniz? Sorunun orada olduğunu düşünmüyorum. Lakin her ikisinden de net bir şekilde eminseniz, adaptörden önce yoksa ve bundan sonra olduysa zaten adaptördedir sorun.

Dostum, öncelikle geçmiş olsun.

Benim de TV de yatay çizgiler çıkmıştı ve düzelmedi. Aksine ilerleyen zamanlarda arttı. Güç artışından kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Yine de bende böyle oldu diye sende de olacak diye bir şey yok. Teknik servis ile görüşebilirsin.

Ekran kartının portunu ya da kabloyu değiştirir misiniz? Sorunun orada olduğunu düşünmüyorum. Lakin her ikisinden de net bir şekilde eminseniz, adaptörden önce yoksa ve bundan sonra olduysa zaten adaptördedir sorun.

Bende kablosu olmadığı için direkt güç verdim. Ama yatay çizgiler vardı. Çalıştıkça çizgiler yukarı doğru çıkıyordu. En yakın zamanda bilgisayarımda deneyeceğim.

Dostum, öncelikle geçmiş olsun.

Benim de TV de yatay çizgiler çıkmıştı ve düzelmedi. Aksine ilerleyen zamanlarda arttı. Güç artışından kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Yine de bende böyle oldu diye sende de olacak diye bir şey yok. Teknik servis ile görüşebilirsin.

Ben sorunun panelde olduğunu düşünüyorum ama yatay çizgiler gittikçe yukarı doğru çıkıyor yani hep aynı yerinde kalmıyor.

@Zafer oğuz @OKingChaos
Az önce yine laptop adaptörü ile çalıştırdım yatay çizgiler artık ortada değil de en yukarı yere çıkmış. Anlamadığım yer ise monitörün ortasında bir şey var ama ne olduğunu anlamadım sanki ıslanmış gibi şu an ısınması için peteği önünde koydum yarın bilgisayarcıda deneyeceğim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı