Monitörde yatay çizgiler var

Mor Fasulye

Hectopat
Yer
Ankara
Arkadaşlar merhaba. Bir sabah uyandıktan sonra monitörün üst kısmında şöyle çizgiler oluşmaya başladı soldan sağa:

Screenshot_20220908-161907_Video_Player.jpg

Bu çizgiler gelince monitör donuyor. Sürekli değil ama git gel şeklindeymiş gibi düşünün. Başka bir monitör kullanıyorum onda sorun yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu durumda bana ilk yapılması gereken kablo kontrolü. Ya da farklı kablo denemek.

Her şeyi denemeye rağmen olmuyorsa gönderin hocam.

Arkadaşlar çok saçma bir yöntemle sorunu çözdüm gibi. Kargocu gelmeyince dedim başka yöntemler deneyeyim diye. Monitör'ün Hz'sini 144'ten 120'ye çektim düzeldi. Aslında benim şu anki kabloyla 144 alamıyor olmam lazım diye biliyorum ama ben aylardır 144'te kullanıyordum sorun yoktu. Şimdi 120'ye çektim hiç sorunsuz çalışıyor.

Bazen kablo kaynaklı da olabiliyor. Farklı bir konuda da görmüştüm.

Arkadaşlar çok saçma bir yöntemle sorunu çözdüm gibi. Kargocu gelmeyince dedim başka yöntemler deneyeyim diye. Monitör'ün Hz'sini 144'ten 120'ye çektim düzeldi. Aslında benim şu anki kabloyla 144 alamıyor olmam lazım diye biliyorum ama ben aylardır 144'te kullanıyordum sorun yoktu. Şimdi 120'ye çektim hiç sorunsuz çalışıyor.

HDMI girişlerini değiştirerek denediniz mi hocam? Örneğin HDMI 2 ile 144Hz alınabiliyor. Bu tip durumlar meydana gelebilir belki. 🙏🏼

Yeni konular

Geri
Yukarı