Monitörden Kaynaklı FPS Düşüşü

Arkadaşların da söylediği gibi çözünürlük FPS fark ettirir fakat o kadar fark edeceğini düşünmüyorum. Monitörleri aynı girişlerden mi bağladınız? Mümkün mü bilmiyorum fakat farklı bağlantıları kullanılıyor ise portlardan dolayı bir FPS düşüşü söz konusu olabilir mi?

Kesinlikle. 3-5 FPS farkı önemli değil fakat 70'den 30'a düşerse sorun var demektir;)
Hocam kendi monitörümde çözünürlüğü 1280 e çekip Overwatch da FPS mi tekrar denedim. Sorunsuz bir şekilde oynadım. Sizin dediğiniz gibi çözünürlük mevzusundan dolayıymış. Yani ekran kartımda hata var. Bu hatayı nasıl çözebilirim bir fikriniz var mıdır? :)

E tamam sorununu çözmüşsün işte daha niye ekran kartında sorun olsun:) Ne istiyorsun, değiştirmek istiyorsun da bahane mi arıyorsun yoksa 🤣
Hocam tamam sorunun ne olduğunu anladım ama, hala 1280 çözünürlükte oynayabiliyorum. 1080p'yi neden kaldırmıyor :D Arızalanmadan önce 1080p'de oynuyordum her oyunu.

Şimdi sorun yaşadın aldın geri götürdün bilgisayarcıya çok iyi yapmışsın. Orda keşke başka bir bilgisayara senin monitörü bağlayıp sorun monitöründe mi baksaydınız. Şimdi ekran kartı desen değil monitörün desen değil burdakiler hep tahmin olarak kalacak.

Şimdi sorun yaşadın aldın geri götürdün bilgisayarcıya çok iyi yapmışsın. Orda keşke başka bir bilgisayara senin monitörü bağlayıp sorun monitöründe mi baksaydınız. Şimdi ekran kartı desen değil monitörün desen değil burdakiler hep tahmin olarak kalacak.
Hocam monitörümde bir sorun yokmuş anladım onu. Benim monitörün çözünürlüğü 1920. 1280 e çekip tekrar oynamayı denedim ve sorun çözüldü zaten. Arkadaşın yazdığı gibi ekran kartı 1920 de değil 1280 de çalıştırabiliyo oyunu. Sorun burada başlıyor zaten. Tekrardan 1920 de kasmadan oynayabilmem için ne yapmam gerekiyor?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı