Çözüldü Monitörden ses gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Unaxpre

Kilopat
Makaleler
14
Yer
İstanbul
Dün ses geliyordu bugün temizlik için arkadaki kabloları çıkarttım geri taktım açtığımda ses yoktu. Önceden sağ alttaki hoparlör işaretinde 2 tane Driver gözükürdü biri Realtek diğeri ASUS VP249 diye şimdi ASUS Driver'ı gitmiş sadece Realtek var ne yapabilirim?

"Driver Booster 7" uygulamasını önerebilirim içeriğinde Driver'ları güncellemek ve tamir etmekte yardımcı oluyor.
1- Giriş yaptıktan sonra "tara" deyin ve biraz bekleyin. Güncel olmayan Driver'ları güncelledikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.
2- Eğer olmaz ise aletler kısmından "ses yok hatasını düzelt" seçeneğine tıklayın ve "düzelt"'e tıklayın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.
3- Eğer yine ses gelmiyorsa " denetim Masası\Tüm denetim masası Öğeleri\Sorun Giderme\Donanım ve ses " yolunu izledikten sonra "ses çalma" sorunlarını giderin.
4- Eğer yine olmazsa " denetim Masası\Aygıt Yöneticisi\Ses girişleri ve çıkışları " yolunu izledikten sonra ikisine de sağ tıklayıp sürücüleri güncelleştirin.

Umarım yardımcı olmuşumdur.

Artı -2 Eksi
Yeniden Realtek Driver indirdim düzeldi teşekkürler.

Bu arada Driver Booster 7 uygulamasını haftada 1 kez tarama yapabilirsiniz bilgisayar sağlığı korunmuş olur.

"Driver Booster 7" uygulamasını önerebilirim içeriğinde Driver'ları güncellemek ve tamir etmekte yardımcı oluyor.
1- Giriş yaptıktan sonra "tara" deyin ve biraz bekleyin. Güncel olmayan Driver'ları güncelledikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.
2- Eğer olmaz ise aletler kısmından "ses yok hatasını düzelt" seçeneğine tıklayın ve "düzelt"'e tıklayın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.
3- Eğer yine ses gelmiyorsa " denetim Masası\Tüm denetim masası Öğeleri\Sorun Giderme\Donanım ve ses " yolunu izledikten sonra "ses çalma" sorunlarını giderin.
4- Eğer yine olmazsa " denetim Masası\Aygıt Yöneticisi\Ses girişleri ve çıkışları " yolunu izledikten sonra ikisine de sağ tıklayıp sürücüleri güncelleştirin.

Umarım yardımcı olmuşumdur.
Eskiden cahilmişiz. Driver guncellerken herhangi ek bir yazılım kullanmayın. Özellikle IObit' in kendisi virüsten beter.

Son düzenleme:
Artı -2 Eksi

Geri
Yukarı