Monitöre görüntü gelmiyor fakat kasadaki tüm donanımlar çalışıyor

Mustafa Eser

Centipat
Arkadaşlar her parçayı teker teker test ettim ve sonuçlar:
PSU çalışıyor.
İşlemci çalışıyor.
RAM çalışıyor.
Anakart çalışıyor.
Erkan kartı çalışıyor.
HDD çalışıyor.
Monitör çalışıyor.

Kısacası her şey çalışıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor. Onboard dan görüntü alabiliyorum ve hiçbir sıkıntı yok fakat ekran kartına VGA'yı bağladığım zaman görüntü alamıyorum. Eski bilgisayarımın kasasından ekran kartını söküp şu anki görüntü alamadığım GT 730 grafik kartını kasaya taktım ve görüntü alabildim. Hatta driverlerı yükledim. Eski bilgisayarımda ki ekran kartını alıp kullandığım bilgisayara takdığım da ekran kartı çıkışı VGA olmadığı için onboard a takmak zorunda kaldım. Eğer anakart dan görüntü alabilirsem sıkıntı büyük ihtimal ekran kartı yuvasında olabileceğini düşündüm. Fakat bilgisayarı çalıştırdığımda anakart dan görüntü gelmedi. Bu da demek oluyor ki anakart da da bir sıkıntı yok ekran kartı da çalışıyor. Dediğim gibi eski ekran kartının çıkışı VGA olmadığı için kabloyu anakarta taktım. Eğer görüntü gelirse sıkıntı %99 ekran kartı soketinde arıza olabileceğini düşündüm ama görüntü gelmedi. Ekran kartı da çalışıyor. Çok garip orbir arıza problemi aylardır çözemedim. Her parça çalışıyor ama görüntü yok. :/

PSU ve ekran kartınız nedir? Hangi kablo ile ekran kartınızı monitöre bağlıyorsunuz? Farklı bir kablo ile denediniz mi? Yazınız biraz karışık olmuş. Tam anlayamadım.

Ekran kartından pasif dönüştürücü ile görüntü almaya çalışmışsınız galiba, yeni nesi ekran kartlarında sadece dijital çıkış olduğu için pasif dönüştürücü işe yaramıyor. Aktif dönüştürücü kullanmalısınız. Sorununuzu doğru anladıysam eğer aktif dönüştürücü videolarına bir göz ata bilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı