Çözüldü Monitöre görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Furkan35kaya

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Xpg 16 gb ram
R3 3300x
Longline sata 500gb ssd
Zoko 600w 80+
Asus rog strix 2060
Asus tuf b450m pro
Asus kasa
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar babam 2 tane PC getirmişti. Onlara bakmak için kendi bilgisayarımın kablolarını söküp diğerkilere takmıştım. Sadece dış kablolarını sökmüştüm monitör vb. Onlar açılmadı. Zaten hadi neyse sorun vardır belki, bayağı eskiydi onlar. Sonra kendi PC'me takınca ekran gelmedi. Bu olaydan öncesine kadar çalışıyordu, hiç olmadı böyle bir şey. Bütün her şey çalışıyor; ekran kartı, anakart, işlemci, RAM'ler, bilgisayar açılıyor. Ondan sonra monitörde arada mavi ışık yanıyor, "no Signal" yazıyor, sonra turuncu rengine dönüyor. Klavyeninde ışıkları sadece "W, A, S, D"nin yanıyor, diğer klavye tuşlarının ışığı yanmıyor. Nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dün gece hepsini tekrar çıkarıp takmıştım ama tekrar denemekte fayda var.

Şimdi monitörün kablosunun yerini değiştirmeyi denedim ekran böyle geldi sorun kabloda mıdır sence?
VGA girişi kablosu varsa bi öyle dene yada apt tanıdık varsa onun HDMI dene monitöre biri zarar vermediyse kablo zarar görmüş olabilir anakartta uyarı ışıkların varsa onları kontrol et tekrardan çok düşük ihtimal belki HDMI yuvasına toz kaçmıştır eski bir diş fırçası varsa temizle ben birde Rami falan söktüğümde çok az kolanya damlatıp o uçlarını temizlerim
Bende de PC temizledikten sonra oluyordu önce ekran kartını söküp takıyordum olmazsa ramleri bazen Rami 2 kere yer değiştiriyorum oluyor

Bende de PC temizledikten sonra oluyordu önce ekran kartını söküp takıyordum olmazsa RAM'leri bazen RAM'i 2 kere yer değiştiriyorum oluyor.

Bende de PC temizledikten sonra oluyordu önce ekran kartını söküp takıyordum olmazsa RAM'leri bazen RAM'i 2 kere yer değiştiriyorum oluyor.

Şimdi monitörün kablosunun yerini değiştirmeyi denedim ekran böyle geldi sorun kabloda mıdır sence?

Dosya Ekleri

• 20221205_083822.jpg
    20221205_083822.jpg
    174,7 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:

VGA girişi kablosu varsa bi öyle dene yada apt tanıdık varsa onun HDMI dene monitöre biri zarar vermediyse kablo zarar görmüş olabilir anakartta uyarı ışıkların varsa onları kontrol et tekrardan çok düşük ihtimal belki HDMI yuvasına toz kaçmıştır eski bir diş fırçası varsa temizle ben birde Rami falan söktüğümde çok az kolanya damlatıp o uçlarını temizlerim

Çözüm
VGA girişi kablosu varsa bir öyle dene ya da apt tanıdık varsa onun HDMI dene monitöre biri zarar vermediyse kablo zarar görmüş olabilir anakartta uyarı ışıkların varsa onları kontrol et tekrardan çok düşük ihtimal belki HDMI yuvasına toz kaçmıştır eski bir diş fırçası varsa temizle ben bir de RAM'i falan söktüğümde çok az kolanya damlatıp o uçlarını temizlerim.

Dostum sağ ol vallahi hani toz falan değil de normalde ben PC'ye VGA kablo ile bağlıyordum zaten monitörü he belki toz kaçmıştır diye temizliyim dedim kablonun ucunu tek sorun bir pinin yamulmasıymış ve bunun için o kadar uğraştım ki yine de teşekkürler dolaylı yoldan çözüm sağladın bana.

Dostum sağ ol vallahi hani toz falan değil de normalde ben PC'ye VGA kablo ile bağlıyordum zaten monitörü he belki toz kaçmıştır diye temizliyim dedim kablonun ucunu tek sorun bir pinin yamulmasıymış ve bunun için o kadar uğraştım ki yine de teşekkürler dolaylı yoldan çözüm sağladın bana.
VGA nın pini düzeltmek gerçekten çok uzun sürmüştür düzelmesine çok sevindim kablo parasından kurtuldun :") bi de benim ilk çözdüğüm konu olmuş oldu bu yüzden ayrıca mutluyum iyi günler dilerim

VGA'nın PIN'i düzeltmek gerçekten çok uzun sürmüştür düzelmesine çok sevindim kablo parasından kurtuldun:") bir de benim ilk çözdüğüm konu olmuş oldu bu yüzden ayrıca mutluyum iyi günler dilerim.

Düzelttim artık bir şekil senin adına da sevindim devamını dilerim iyi günler.

Yeni konular

Geri
Yukarı