Monitöre görüntü gelmiyor

HasanEmirGeyik

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, biliyorum bu konu hakkında birçok başlık ve çözüm önerileri mevcut lâkin sorunumu biraz spesifik hale getirmek istiyorum. Bilgisayarımın içini temizlemek için kasanın içini açtım ve tozları bir güzel temizledim aynı zamanda işlemci fanını söküp termal macununu kontrol ettim. Bir sıkıntı olmadığını görünce aynı şekilde geri taktım. Ancak fanı çıkartmak biraz zor geldiğinden dolayı önce RAM’i sonrasında fanı çıkarttım ve işim bittiğinde ikisini de normal bir şekilde taktım. Bilgisayarın kablolarını bağladım PSU’yu açtım ve güç düğmesine bastım fakat bastığım gibi yaklaşık 1-2 saniye sonra kapandı. Ne olduğunu anlamadığım için 2-3 kere daha güç düğmesine bastım ve aynı şekilde kapandı. Ardından normal bir şekilde güç geldi ve kasadaki bütün fanlar, ışıklar yanmaya başladı. Fakat monitörüme görüntü gelmiyor hiçbir şekilde. RAM’i taktım çıkardım başka slota taktım çözülmedi. Onun haricinde başka bir şey ile de oynamadım zaten. Aklıma gelen tek şey bilgisayar 1-2 saniyeliğine açılıp kapandığı zamanlarda ben üst üste güç düğmesine basınca kısa devreden anakartın yanmış olabileceği. Sizin önerileriniz benim için çok önemli. Teşekkür ederim.

RAM'leri çıkarttıktan sonra, altındaki sarı bölgeleri silgi ile sildin mi? Bu işlemi yapıp tekrar kontrol et. Sorun devam ederse, 4 veya 8 ve 24 pin güç girişlerini çıkart yeniden tak.
Evet evet silgi ile silmeyi de denedim yazmayı unutmuşum kusuruma bakmayın. Güç
girişlerini çıkartıp yeniden takmayı denemedim, deniyorum hemen.

Düzenleme: Flood yapmak istemedim, bilgisayarda genel olarak bi elektrik var. Prize takılı olmamasına rağmen bir yere dokunduğum zaman elimin yandığını hissediyorum.
Olmadı maalesef.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı