Monitöre görüntü neden gelmiyor?

saliholoji

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Geliştirme Uzmanlığı, Proje Genel Koordinatörlüğü
Merhaba,

Laptoba harici ekran takıyorum HDMI to VGA dönüştürerek dün gece bir sorun yoktu kapattım sabah kalktığımda görüntü gelmediğini gördüm birkaç kez kapat aç yaptım düzelmedi, ayarlardan baktığımda monitörü algılıyor ama moniör uyku modunda "turuncu" renkte ışık yanıyor kullanım klavuzundan bakınca bekleme modunda anlamı geldiğini gördüm; ne anlama gelmiyor bilmiyorum.

Dönüştürücüyü farklı monitör ile denedim onda sorunsuz görüntü aktardı, ara kabloları değiştirdim çözüm olmadı sadece turuncu ışık yanıyor ne yapabilirim?

Bir kısayolu olması lazım FN+ F5 FN+F6 gibi. Modele göre bakman lazım. Oradan ekran değiştirirsen gelmeli bence. Birkaç defa dene bu tuşları görüntü gelene kadar. Görmeden ne kadar olur bilemiyorum ama. Şanslıysan tutturursun.
hh.png

Bir kısayolu olması lazım FN+ F5 FN+F6 gibi. Modele göre bakman lazım. Oradan ekran değiştirirsen gelmeli bence. Birkaç defa dene bu tuşları görüntü gelene kadar. Görmeden ne kadar olur bilemiyorum ama. Şanslıysan tutturursun.
Eki Görüntüle 1229959
Banım vardı cevap veremedim, hayır monitör hiçbir şekilde tepki vermiyor ekrana görüntü gelmiyor..

Laptopun ekranı kırık değilse ayarlardan değiştirin diyeceğim ama muhtemelen kırıık. Direkt VGA üzerinden çıkış alırsanız belki gösterme ihtimali var. Eski laptoplar görüntü veriyordu BIOS'dan itibaren. Yenileri maalesef kilit ekranına gelene kadar bir şey göstermiyor. O butonları rastgele spamlamayı deneyin belki şansınız yaver gider. Giriş ekranı varsa tahminen girmeyi deneyin şifrenizi.

Yeni konular

Geri
Yukarı