Çözüldü Monitöre yaklaşınca çizgilerin gözükmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bütçe
2000-2500

directorscut

Hectopat
Monitör
HP 2XN62AA 27f
Merhaba 24inc bir monitör almayı düşünüyorum. Ama bazı monitörlerde başlıkta bahsettiğim durumu gözlemledim.
Aldığım monitörde bunun olmasından korkuyorum :)
Bir tanıdığımda HP 2XN62AA 27f monitörü vardı. Onda bahsettiğim bu durum vardı mesela. Uzaktan bakınca herhangi bir sorun yok ama biraz ekrana yaklaşınca
çizgi çizgi gözüküyor. Çok rahatsız edici bir şey değil ama bu durum neden kaynaklanıyor ya. hz veya panel tipinden kaynaklanabilir mi?

Dosya Ekleri

• digital-screen_crop.jpg
    digital-screen_crop.jpg
    109,9 KB · Görüntüleme: 49
  • a3138345-3704-4215-8b79-b77639ea9b54.jpg
    a3138345-3704-4215-8b79-b77639ea9b54.jpg
    68,8 KB · Görüntüleme: 61
Çözüm
Hmm. Mat yüzey monitörleri merak ediyorum aslında farkı nedir ışık vurunca parlamıyor mu?

Işık vuruca parlamıyor ama renk kalite düşük mü falan bilmiyorum. Önerdiğim monitörde mat yüzey.
bana göre hiç parlak yüzey kullanmadım benim düşüncem parlak yüzeylerin renk parlaklık oranı daha yüksek olabilir.
Merhaba 24inc bir monitör almayı düşünüyorum. Ama bazı monitörlerde başlıkta bahsettiğim durumu gözlemledim.
Aldığım monitörde bunun olmasından korkuyorum :)
Bir tanıdığımda HP 2XN62AA 27f monitörü vardı. Onda bahsettiğim bu durum vardı mesela. Uzaktan bakınca herhangi bir sorun yok ama biraz ekrana yaklaşınca
çizgi çizgi gözüküyor. Çok rahatsız edici bir şey değil ama bu durum neden kaynaklanıyor ya. hz veya panel tipinden kaynaklanabilir mi?
Ekrana yaklaşınca görünür pixeller. Yüksek çözünürlüklü monitörlerde daha az belirgin olur, normal bir durum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekrana yaklaşınca görünür pixeller. Yüksek çözünürlüklü monitörlerde daha az belirgin olur, normal bir durum.
2008 de aldığım 19inch philips monitörüm vardı 1440x900 onda bu sorun yoktu. Dibine kadar girip bakarsam gözüküyordu ama o kadar yakından kimse kullanmaz :/ Peki bana ips 24inch monitör öneriniz var mı

2008 de aldığım 19inch Philips monitörüm vardı 1440x900 onda bu sorun yoktu. Dibine kadar girip bakarsam gözüküyordu ama o kadar yakından kimse kullanmaz :/ peki bana IPS 24inch monitör öneriniz var mı?

AOC 24G2U öneririm.
Benim de şu anki monitörüm 1440x900 2007 model 2008'de almıştım hala taş gibi maşallah bende olmuyor ama panele bağlı benimki TN panel ve mat yüzey.

Hmm. Mat yüzey monitörleri merak ediyorum aslında farkı nedir ışık vurunca parlamıyor mu?

Işık vuruca parlamıyor ama renk kalite düşük mü falan bilmiyorum. Önerdiğim monitörde mat yüzey.
bana göre hiç parlak yüzey kullanmadım benim düşüncem parlak yüzeylerin renk parlaklık oranı daha yüksek olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı