Monitörler de piksel aralığı çok önemli midir?

timucin

Kilopat
Yer
konya
Selam arkadaşlar monitörlerde ki piksel aralığı çok önemli midir? Örnek olarak LG monitörlerde aralık 0.265 mm. civarıyken. Asus ve Philips te yaklaşık 0,311 mm.Şimdi piksel aralığının önemli olduğunu biliyorum. Ama Asus veya Philips kötü markalar olmadığına göre piksel aralığına bakıp monitörü nasıl seçeceğiz. Sizce bu fark çok önemli midir? LG kullandım ama Asus yada Philips kullanmadım bu yüzden karşılaştırma yapamıyorum. Bunu sormamdaki sebep 27 inc monitör alacak olmamdır. Bu piksel aralığı olayı kafamı karıştırdı, yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana sorarsan hiçbir önemli yok. İnsan gözünün seçemeyeceği bir detay bu. Çözünürlük ve ekran boyutuna göre değişir. Örneğin 24" Full HD monitör var, 55" Full HD ekran var. Çözünürlük aynı, nokta aralığı ise devasa oranda farklı. 3D alacaksan ASUS VG278H derim.

Bana sorarsan hiçbir önemli yok. İnsan gözünün seçemeyeceği bir detay bu. Çözünürlük ve ekran boyutuna göre değişir. Örneğin 24" Full HD monitör var, 55" Full HD ekran var. Çözünürlük aynı, nokta aralığı ise devasa oranda farklı. 3D alacaksan ASUS VG278H derim.
27 inc 3d olmayan bir monitör arıyorum. Lg istemiyorum ne kadar sık piksel li olsada bana çok soluk geliyor lg 23 inc led kullanıyorum. 27inc olunca piksel aralığı sorun cıkarırmı bunu araştırıyorum. Benim aklımda allta yazdığım monitörler var.

Asus VK278Q
ASUS 27" VE276Q
PHILIPS 27" 273E3LHSB

Philips'i listeden silebilirsin zira o fiyata 3.5 ms... ASUS'lardanda birinde Web Cam var gömülü diğerinde yok. Tercih sana kalmış çünkü bakman gereken özellikler neredeyse tamamen aynı. ^^

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı