Monitörlerde hangi tür panel tercih edilmeli

Hangisi

• Va Panel

• IPS Panel

• TN Panel

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

ShiNiwa

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 144 Hz 27 inç monitör almayı düşünüyordum. Biraz araştırdım herkes farklı bir şey söylüyor. Biri diyor TN kötü biri diyor VA kötü. Çok kararsız kaldım. Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer espor veya diğer rekabet ortamlı oyunları oynuyorsan TN panel eğer senin için görüntü önemliyse VA veya IPS panel kullanmanı öneririm.

ss.jpg

IPS ya da TN
Oyuncu iseniz TN
Photoshop ve film izliyorsanız IPS buna göre tercihinizi yaparsınız. Ben oyuncuyum TN aldım.

Render, photoshop, film izleme gibi işlerle uğraşıyorsanız veya görüntü kalitesine önem veriyorsanız IPS panel öneririm. Eğer E-Spor gibi rekabetçi oyunlar oynuyorsanız TN panel bakabilirsiniz. IPS panel pahalı geliyorsa VA panele bakabilirsiniz.

Arkadaşlar 144 Hz 27 inç monitör almayı düşünüyordum. Biraz araştırdım herkes farklı bir şey söylüyor. Biri diyor TN kötü biri diyor VA kötü. Çok kararsız kaldım. Yardımcı olabilir misiniz?
video ve fotoğraf işi ile de uğraşıyorsan görüntü kalitesi ve renk uzayı genişliği bakımından ips. 5-6ms gecikme önemli değil görüntü kalitesi ilk tercihim dersen va panel. Eğer gecikme süresi çok önemli görüntü kalitesi 2. planda dersen tn panel. Benim ilk tercihim ips panel sonra da va panelden yana olurdu.

Eğer espor veya diğer rekabet ortamlı oyunları oynuyorsan TN panel eğer senin için görüntü önemliyse VA veya IPS panel kullanmanı öneririm.

Eki Görüntüle 452705
Ya şunu atıp atıp durmayın, hiçbir anlam ifade etmiyor. Her panel her backlight bir değil. QLED VA'lar giriş-orta seviye IPS'lerden daha geniş renk gamutuna sahip.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı