Monitörümden kötü görüntü veriyor

Krmyy

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar sorunumu bütün detayıyla açıklayacağım. Gün boyu sorunsuz kullandığım monitörüm bilgisayarı kapatıp açtıktan sonra bir anda böyle oldu (resim 1). Sorunu düzeltmek için ekran kartına takılı olan diplay port ucunu ekran kartı üzerinde başka bir bölüme taktım sorun düzelmedi. Uçların yerini değiştirdim gene düzelmedi. HDMI kablosu ile aynı aşamaları denedim gene düzelmedi daha sonra hem display kablosunu hem de HDMI kablosunu 2. monitörümde denedim (çift monitörlü bir sistemim var) sorunsuz bir şekildi çalıştı. Zaten 2. monitörümde hiçbir sorun olmadı ve şu anda da yok.

Acaba monitörüm mü bozuk diye düşündüm. Daha sonra monitörümün ayarlar sayfasını açtım orada bir sorun yok (resim 2). Benim fikirlerim şu yönde kasa içinden kaynaklı bir sorun değil ve monitörümün giriş kısmında bir sorun var. Sizin öneri ve düşünceleriniz nedir bu sorunu nasıl halledebilirim?

Edit (yaklaşık 20dk sonra)

Şu anda kendi kendine tekrardan monitörüm düzeldi hiçbir şey yapmadım. Ama bir sorun olduğu kesin bu sorun ne onu çözemedim. Çünkü eminim ki bu sorunu bir daha yaşayacağım ama ben yaşamak istemiyorum. Fikri olan var mı?

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    175,5 KB · Görüntüleme: 44
  • 2.jpg
    2.jpg
    234,3 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleme:

Geri
Yukarı