Monitörüme görüntü gelip gidiyor

p3x69

Hectopat
Merhaba dün bilgisayarımı açtığımda yaklaşık 5-10 dakikalık kullanımdan sonra ekran gidip gelmeye başladı. Demek istediğim şu ekran kararıyor, 3-5 dakika sonra görüntü veriyor, 10-20 saniye sonra tekrar ekran kararıyor. Bilgisayarı kapatıyorum biraz bekliyorum ve tekrar görüntü vermeye başlıyor, ve tekrar kararıyor. Bilgisayarı televizyona bağladığımda ise kesintisiz görüntü alabiliyorum, yani sorun monitörde bu nasıl düzelir? (Ps: 1 haftalığına şehirdışındaydım ve bilgisayarın fişini takılı unutmuşum belki bir ilgisi vardır / garantisi devam ediyor garantiye verirsem yaparlar mı?)

Aynı sorunu yeni ekran kartı aldığım zaman olmuştu. Var olan eski Display Port kablo yeni ekran kartının veri akışını kaldırmıyor sanırım emin değilim. Görüntü dediğin gibi git gel yapıyor idi. Display Port versiyon 1.2 aldım düzeldi şu an piyasada aynı fiyata 1.4 olan versiyon var aldıktan 2 hafta sonra geldi o kabloyu alıp deneyebilirsin. Tabi ki bu dediğim en son çare olarak düşün boş yere para verme başka çözümü vardır belki benim sorunum bu dediğim şekilde çözüldü.

Geri
Yukarı