Monitörümün görüntüsü aniden gidiyor

FlamBoyant

Hectopat
Arkadaşlar benim monitörümün görüntüsü aniden gidiyor, fakat monitörün güç ışığı yeşil bir şekilde yanmaya devam ediyor. Monitörü kapatıp açınca görüntü geliyor. Bu sorun bilgisayarı açtıktan 90 dakika sonra felan başlıyor. Sorun ısınma olabilirmi? Yoksa sorun monitördemi. Sorun olduğunda ekran kartı sıcaklığım 40 - 50 derece arası oluyor. Genelde oyun veya video izlerken bu olay başıma geliyor.

Ekran kartım ATI Radeon HD 2400 Series
Monitör Casper
İşlemci : İnter Core 2 Duo - 2.60 Ghz

İnşallah sorunumu burada çözerim :)

Ekran kartı düşük. Oyun oynarken ve film izlerken bu sorunun ortaya çıkması da ekran kartından dolayı olduğunu gösteriyor. Ama monitörü açıp kapadıktan sonra düzeldiğini söylemişsin. Bir sorum olacak, monitör tüplü mü yoksa LCD filan mı?

Süresini çoktan doldurmuş bir kart. Ekran kartında olabilir sorun. Veya monitörde de olabilir açıkçası.

Bu yazılımsal bir sorundan çok donanımsal bir soruna benziyor. Sağlam bir servise gönder diyeceğim ama demiyorum :D O sistem bunu hak etmiyor.

Beyler öncelikle monitör LCD. Burak Alkan no signal yazmıyor ekran sadece kapanmış gibi karanlık oluyor. Hiçbir şey gözükmüyor. Bilgisayar 5 senelik yaklaşık ve Casper marka.

k3l7v.png

k3l8l.png

- - - Güncellendi - - -

Güncel :( .

Sorun bence monitörden. Yani monitörü açıp kapatınca görüntü geliyorsa monitördendir.

Monitörün bu mu ?

CASPER_19_WIDE_SCREEN_en_ucuz_casper_mon__t__r_casper_casper_19_241.jpg

Ben bunun Crea damgalısını kullandım. Sorun üstüne sorun. Benimki de cazır cuzur gitti.

Ama yine de ekran kartından olabilir. Başka bir monitörde dene. Ya da televizyona bağla.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı