Monitörün altında şerit halinde piksel kaybı var

viserion35

Hectopat
Herkese iyi günler, laptop ekranımın alt kısmında bu şekilde bir piksel kaybı oluştu. Daha doğrusu piksel kaybı mı bilmiyorum çünkü bazen bir kısmı kayboluyor, sizce sebebi ne olabilir? Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 11.png
    11.png
    1,4 MB · Görüntüleme: 36
  • 22.png
    22.png
    834 KB · Görüntüleme: 37
  • 33.png
    33.png
    976,7 KB · Görüntüleme: 37
Monitör ve ekran kartını bağlayan kabloyu çıkarıp ikisinden de tekrar takmayı deneyin, temassızlık olabilir. Prizden aldığı akım sonucu da olabiliyor bazen. Bir deneyin bunları hocam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler, dizüstü bilgisayarda bu işlemi nasıl yapacağımı bilmiyorum açıkçası, öğrenebileceğim bir video var mıdır?

YouTube üzerinde vardır belki ama modelden modele değiştiği için ben çok önermiyorum bu müdahaleler için, ekran üzerinde bazen iç ekran temassızlığıda olabiliyor. Elinizde o kısmı ittirip kıstırmayı denediniz mi düzeliyor mu diye?

Fiziksel olarak hiçbir şey denemedim açıkçası cesaret edemediğim için, fakat donanımsal bir sorun olduğundan eminsek bir bilgisayarcı yolu gözüktü gibi. İşin garibi hiçbir darbe vs. almadan nasıl olabiliyor anlamadım, 3 aydan 3 aya çantaya koyup yolculuk yapıyorum o kadar.

Fiziksel olarak hiçbir şey denemedim açıkçası cesaret edemediğim için, fakat donanımsal bir sorun olduğundan eminsek bir bilgisayarcı yolu gözüktü gibi. İşin garibi hiçbir darbe vs. almadan nasıl olabiliyor anlamadım, 3 aydan 3 aya çantaya koyup yolculuk yapıyorum o kadar.

Hocam siz monitörün o kısmını önden ve arkadan olmak üzere biraz ittirin düzelecek mi bakalım. Bozulmaz merak etmeyin bu aletler o kadar kırılgan değiller. Ama gücüde dengeleyin tabii ki. Olmazsa gidip bir baktırın ama güvenilir yerlere gidin yoksa ekrandan gidersiniz size fan arızasına kadar yazarlar uğraşırsınız.

Geri
Yukarı