Monitörün çerçevelerinden ışık sızıyor

ConTroller

Hectopat
Daha fazla  
Monitörümün çerçevelerine dikkatli ve doğru açıdan baktığımda içinden beyaz, mavi ışıklar çıktığını görüyorum. İtopya'dan almıştım-o siparişimde aldığım her şey bozuk çıkmıştı-ve bu monitörde ölü piksele rastlamadım, sevindim fakat monitörün içinde siyah çerçevelerin büyük ve orantısız olduğunu gördüm. Neyse canları sağ olsun dedim, devam ettim fakat bu gece çerçevelerine baktığımda dediğim gibi ışıklar gördüm. Sanki, çerçeve patlayacak gibiydi. Sebebi nedir?

Son zamanlarda sorularıma kimse cevap vermiyor, nerede hata yaptım bilmiyorum, yaptıysam özür dilerim fakat ne olur bu konuda bana yardımcı olun. Çok önemli olduğunu düşünüyorum ve ne yapmalıyım bilmiyorum, ne olur yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör modeliniz nedir?
Samsung QLED Curved Gaming Monitor 23.5inç 144hz, CFG73 müydü neydi. Galiba LCD monitörlerde olan, "bleeding" denen şey mi oluyor?
Bilgisayar kapalıydı, monitöre güç gidiyordu.
Baktım, monitör kısa bir süreliğine HDMI-1'den sinyal bekledi. Bu süreçte ekranda ışık varken, çerçevenin içinde beyaz, mavi ışıklar gördüm. Gece gece, karanlıkta çok belirgindiler.

Siyah ekranlarda bazen de bleeding benzeri hafif şeyler görüyordum, fakat bunda direk ışığı görüyordum, içinden sızan. Çok tuhaf. Ortam aydınlıkken tam parlaklıkta bleeding testi yaptım, tamamen siyah ekrana aldım, fakat hiç rastlayamadım, ortam fazla aydınlık değildi ve parlaklık tamdı, QLED'ler de bayağı parlaklar galiba. Contrast da 100'dü, Brightness de 100'dü, Sharpness 60'tı.

Freesync ultimate engine aktifti, 120Hz HDMI kullanıyordum, ve Black Equalizer 20 - max - taydı. Yani monitörümden en iyi hızı, parlaklığı ve görüntüyü istedim ve genelde böyle kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı