Monitörün Ekranı Gidip Geliyor

Wystari

Hectopat
Laptobumu dvi kablosuyla monitöre bağlayarak kullanıyorum. Bugün düzeltmek amacıyla çıkardım monitörün fişini , şimdi tekrar taktığımda cızz diye bir ses geliyor, laptobun ekranı geliyor sonra birden gidiyor ve bir daha gelmiyor. Nasıl çözebilirim bu işi? Bu sefer tuşundan kapatıp açıyorum, 1sn görüntü geliyor sonra cızzlayıp tekrar gidiyor.

Son düzenleme:
Farklı bir laptoba taktım fakat sonuç aynı. Monitörün power tuşuna bastığımda yine bir cızırtı geliyor, 1snliğine laptobun görüntüsü geliyor pixelli bir şekilde sonra tekrar gidiyor ve gelmiyor. Ve prize taktığımda havalandırmasından metal bir yanık kokusu a gelmeye devam ediyor.

Senin monitörde bir problem olmasından şüpheleniyorum. Yanık kokusu falan varsa zaten hiçbir leptoba bağlama o monitörü.
Kullandığın monitörün marka modeli nedir? Eski nesil bir monitör falan mı?

Baya uzun bir zaman oldu fakat şimdi denedim. Yeni bir kablo satın aldım fakat durum aynı. Hala ilk denemede 3 saniye görüntü pixelli bir şekilde gelip gidiyor. Sonra uzun bir cızzz sesi. Sorun monitörün neresinde olabilir. Ve düzeltmem pahalıya mal olur mu?

Önceden de söylemişim sanırsam monitörde sorun olma ihtimalinin yüksek olduğunu. Elektronikçi olmadığım için sorunun tam olarak nereden kaynaklanabileceği hakkında kesin bir fikrim yok.
Yapabileceğin 3 şey var :

• Garanti süresi dahilindeyse servise yollamak
  • Garanti süresi dışında kalmışsa parasını ödemek şartı ile servise yollamak
  • Farklı servis - elektronikçi veya TV'ci dediğimiz mağaza - dükkan tarzı işletmelere teslim etmek.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı