Monitörün Hz değeri FPS'i etkiler mi?

Hocam direkt format atsam daha kolay ve hızlı gibi geldi.
Format at sürücülerini kendi sitelerinden indir Windows güncellemelerini yap ve oyuna gir sorun hala aynı devam ederse testlere başla .
Format at sürücülerini kendi sitelerinden indir Windows güncellemelerini yap ve oyuna gir sorun hala aynı devam ederse testlere başla .
Amd chipsetini indir kur yeniden başlat , ddu ile temiz ekran kartı sürücünü kur yeterli gerisini Windows indiriyor .

Format at sürücülerini kendi sitelerinden indir Windows güncellemelerini yap ve oyuna gir sorun hala aynı devam ederse testlere başla.

AMD chipsetini indir kur yeniden başlat, DDU ile temiz ekran kartı sürücünü kur yeterli gerisini Windows indiriyor.

Tamamdır hocam yardımınız için teşekkür ederim deneyip buraya yazacağım

Şimdi monitörün Hz'si 75 olduğu için sen oyunda 75 FPS almazsın. Görüntü akıcılığı olarak 75 Hz'lik akıcılık görürsün. Senin sorunun oyunlarda düşük FPS neden alıyorum olmalı.

Bende etkilemediğini biliyordum fakat benim laptop ta 110 FPS veren oyun monitöre bağladığımda 145 FPS veriyor. Bu durumun sebebi nedir?
Laptop ekranı da 1080p 144 Hz. Monitör de 1080p 144 Hz de çalışıyor aradaki 25-30 FPS farkı görünce çok şaşırdım.

Cihazı 144 Hz alınca sistem sapıtıyor bende FPS düşüyor belki de cevap evettir. DP kablosunu değiştireceğim bu sebepten dolayı desteklemiyordur belki bende çözemedim daha.

Yeni konular

Geri
Yukarı