Monitörün kablosunu salınca görüntü gidiyor

Anil JK

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Kaldırım Mühendisi
Evet başlıktaki gibi. Monitörün kablosunu tamamen gerince geliyor, biraz salınca gidiyor. Neden neden neden...
Bu arada fiş kablosunda oluyor.

Bir anda oldu. Kabloda ne olmuş olabilir ki. Fazla yükleme falan bir sıkıntısı olduğunu sanmam.

Masanın arasına falan sıkıştıysa zarar gelmiş olabilir. Başka kabloyla denedikten sonra sorun yine çıkarsa ekran kartını kontrol edersiniz. Lâkin çıkmazsa ne güzel, sorunu kablo değiştirerek çözebilirsiniz.
Bir dakika bir yeri anlamadım, hangi kablo ekran kartına giden mi? Güç kablosu mu?

Masanın arasına falan sıkıştıysa zarar gelmiş olabilir. Başka kabloyla denedikten sonra sorun yine çıkarsa ekran kartını kontrol edersiniz. Lâkin çıkmazsa ne güzel, sorunu kablo değiştirerek çözebilirsiniz.
Bir dakika bir yeri anlamadım, hangi kablo ekran kartına giden mi? Güç kablosu mu?

Çok büyük düşündüm ben ya. Monitöre giden fiş gevşemiş. PC daha yeni bozulunca bende evham yaptım. Direk büyük düşündüm. Yardımcı olan herkese teşekkürler.

Güç kablosuydu ama anlattığım gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı