Monitörünüzde ölü pixel var mı?

recaii

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar 1 ay önce yeni monitör aldım ve 1 adet ölü pixelli çıktı normal fiyatından ucuza almam ve başka sebepler dolayısıyla iade etmedim.

Yeni aldığı monitöründe benimki gibi ölü pixel olan var mı?

Konuyu açma amacım kendimi rahatlatmak ve artık ölü pixeli takmamak.

Lütfen neden iade etmedin demeyin normal fiyatından 300 TL kadar ucuza aldım ve monitörden memnunum ayrıca sadece 1 tane ve 2 yıllık garantim var.

Monitörüm: MSI MAG245R.

Merhaba arkadaşlar 1 ay önce yeni monitör aldım ve 1 adet ölü pixelli çıktı normal fiyatından ucuza almam ve başka sebepler dolayısıyla iade etmedim.

Yeni aldığı monitöründe benimki gibi ölü pixel olan var mı?

Konuyu açma amacım kendimi rahatlatmak ve artık ölü pixeli takmamak.

Lütfen neden iade etmedin demeyin normal fiyatından 300 TL kadar ucuza aldım ve monitörden memnunum ayrıca sadece 1 tane ve 2 yıllık garantim var.

Monitörüm: MSI MAG245R.
Laptop olduğundan ölü canlılıkta renkler olsa da ölü piksel yok :(

Görüntü haricinde monitöre bir zararı olmaz ölü pikselin. Ama ekranın ortasında 1 tane siyah kare hoş durmuyor işte. Benim gibi takıntılı değilsen kullan gitsin.

24G2U sahibiyim. İnternetten Vatan üzerinden verdiğim siparişte ölü piksel çıkınca mağazada değişim istedim. Mağazada denediğimiz aynı model 3 monitörde daha ölü piksel çıktı. Aslında ölü piksel demek doğru değil. Birkaç renkte oluşan bir problem olduğu için alt piksel problemi olarak nitelendirebiliriz. Anlaşılan o parti üretimde bir sorun vardı, şanssızlık. Kendi monitörüm ve mağazada denediğim monitörler arasındaki en sorunsuzunu alıp ayrıldım ve kullanmaya devam ediyorum. Göze çarptığı zamanlar var ancak elden bir şey gelmiyor. Firmaların ölü piksel politikasına dikkat etmek lazım. Sayısı artabilir diyenler oluyor. Bende artmadı ancak artar ve sınır olan sayı aşılırsa garantiden değişimini sağlayacağım. Aksi takdirde böyle devam edeceğim.

Geri
Yukarı