Monitor siyah ekran gosteriyor

Arda1406

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle selam. Benim yaklașık olarak 13-14 senelik bir bilgisayarım vardı. Geçenlerde oyun oynarken mutfağa gittim ve geldiğimde ise monitör simsiyahtı. Bilgisayar çalıșıyordu ama görüntü yoktu. Kapatıp açtığım zaman görüntü geliyordu fakat 10dk sonra tekrar gidiyordu. Aynı șekilde sürekli kapat-aç yaptım ve monitör iyice bozuldu, artık 10dk değil 1-2 dk içinde görüntü gidiyordu. Biraz daha devam edince görüntü hiç gelmemeye basladı. İnternetten çözümüne baktım, birisi parlaklığı kıs demiști, dediğini yaptım ve gerçekten çalıștı. Fakat oyun bile açamadan tekrar görüntü gitti. Sorunun monitörde olduğunu düşünüp tamirciye götürdüm fakat 1 ay boyunca monitörüm yapılmadı bende gidip yapmıyorsanız verin deyip geri aldım. Benim derdim șu arkadașlar, geçenlerde bir arkadașım sorun ekran kartında olabilir mi demişti. Acaba sorun ekran kartında mı, monitörde mi yoksa bașka bir yerde mi? Yardım ederseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka bir ekrana bağladığında düzgün çalışırsa sorun monitördedir, çalışmazsa sorun ekran kartı olabilir, ekran kartın çok ısınıyor veya çipi arızalanmış olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı