Çözüldü Monitore görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Blannk

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta da yazıldığı gibi kasadan bilgisayarı açıyorum fakat monitöre hiçbir şekilde görüntü gitmiyor. Bu durumu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Anakart üzerinde herhangi bir ışık yanıyor mu yanında ne yazıyor?

Anakart, PSU (işlemci güç kablosu), RAM, ekran kartı, vga/hdmı kablosu, monitör. Sorunun birçok etkeni olabilir. Anakartın ez-led ışıklarına bakın hangisi yanıyor?
Fiziksel olarak monitör düğmelerini kontrol edebilirsin. Önceden böyle bir sorun yoksa kablo değiştirebilirsin. Monitörde sorun olup olmadığını anlamak için kabloyu ekran kartından çıkartıp anakart üzerindeki girişe takabilirsin.

Başlıkta da yazıldığı gibi kasadan bilgisayarı açıyorum fakat monitöre hiçbir şekilde görüntü gitmiyor. Bu durumu nasıl çözebilirim?

Aynısını yaşamıştım elle yapılacak her şeyi yaptım 3 defa servise gitti en sonunda SSD anakart ve işlemci değiştirildi.
-Kasadaki bütün kabloları çıkarıp Power tuşuna 15 saniye basılı tutun statik elektrik gitsin.
-BIOS pilini çıkarın 15 dk bekleyin.
-Onboard görüntü almayı deneyin.
-Varsa farklı PSU veya SSD ile deneyin.
-Farklı monitörlede deneyebilirsiniz TV gibi.
-Kablolara dikkat edin ekran kartının pin kablolarını tam oturtmadıysanız bazen oynayabiliyor ve anında görüntü gidiyor geri gelmiyor.
-HDMI veya VGA kablonuzu değiştirin veya HDMI kullanıyorsanız VGA, VGA kullanıyorsanız HDMI deneyin.
Hiçbiri olmazsa direkt servise yollayın veya tanıdığınız güvendiğiniz bir bilgisayarcıya.
Ben ne olursa olsun servise yolladım çünkü bilgisayarcılar hiç güven vermiyor ve ek olarak kasayı güzel kutulayın kargoda gidiş gelişte kasamın köşeleri ve USB portları kırıldı.

Yeni konular

Geri
Yukarı