Monster Abra A5 18.2 açılışta siyah ekranda kalıyor

emirhanharbii

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarımı alalı daha 1 hafta olmadı diyebilirim. Bilgisayar soğukken ilk açılışta siyah ekranda kalıyor güç tuşundan kapatıp yeniden açınca düzeliyor. Sadece ilk çalıştırmada yapıyor. Problem neden kaynaklanıyor olabilir, yardımlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Monster ile iletişime geçtim değişim talebi ile garantiye yolladım fakat hiçbir şey yok denilip bilgisayar geri yollandı.Yeniden windows kurdum ,şu anda bilgisayar ilk açılışta yeniden başlıyor sistemsel bir problem olma ihtimali var mıdır acaba?

@emirhanharbii hocam sorunu çözdünüz çok benzer bir sorunum var.

Maalesef çözemedim internette araştırdım BIOS güncellemesi gerekiyor veya SSD problemi olabilirmiş. Yarın Monster ile yeniden iletişime geçip önce güncellemeyi soracağım sonra yeniden servise yollayıp yeniden değişim talep edeceğim kabul etmezlerse farklı yollar deneyeceğim.

Maalesef çözemedim internette araştırdım BIOS güncellemesi gerekiyor veya SSD problemi olabilirmiş. Yarın Monster ile yeniden iletişime geçip önce güncellemeyi soracağım sonra yeniden servise yollayıp yeniden değişim talep edeceğim kabul etmezlerse farklı yollar deneyeceğim.
Hocam lütfen gelişmelerden haberdar edin. Çünkü bu durum çok can sıkıcı. Geri dönüşünüz için teşekkür ediyorum.
@emirhanharbii hocam ne yaptınız ? Bir hafta oldu gelişme var mı? Discord adresinizi veya iletişim kurabileceğimiz bir adresinizi paylaşır mısınız daha rahat iletişim kurabiliriz. Hâlâ sorunu çözebilmiş değilim. Yapabilirsem başka bir ssd takıp denemeye çalişacagim.
Hocam lütfen gelişmelerden haberdar edin. Çünkü bu durum çok can sıkıcı. Geri dönüşünüz için teşekkür ediyorum.
@emirhanharbii hocam ne yaptınız ? Bir hafta oldu gelişme var mı? Discord adresinizi veya iletişim kurabileceğimiz bir adresinizi paylaşır mısınız daha rahat iletişim kurabiliriz. Hâlâ sorunu çözebilmiş değilim. Yapabilirsem başka bir ssd takıp denemeye çalişacagim.
Başka bir SSD takamadım ama masaüstüne laptoptaki SSD yi taktım. Hiç prolem yok gayet güzel çalışıyor. Teknik servis telefondan bıos önbelleiğini temizletti. Güç tuşuna 15 saniye basılı tutma olayını Fn+B ve Fn+D kombinasyonları ile yaptık ama çözüm olmadı. Telefonda söylediklerine göre getirip bıos update ve sıfırlama yapmam gerekiyormuş. Bu işlemi evde yapmak mümkün mü ?

Son düzenleme:
@emirhanharbii hocam ne yaptınız? Bir hafta oldu gelişme var mı? Discord adresinizi veya iletişim kurabileceğimiz bir adresinizi paylaşır mısınız daha rahat iletişim kurabiliriz. Hâlâ sorunu çözebilmiş değilim. Yapabilirsem başka bir SSD takıp denemeye çalişacagim.

Başka bir SSD takamadım ama masaüstüne laptoptaki SSD'yi taktım. Hiç prolem yok gayet güzel çalışıyor. Teknik servis telefondan BIOS önbelleiğini temizletti. Güç tuşuna 15 saniye basılı tutma olayını FN+b ve FN+D kombinasyonları ile yaptık ama çözüm olmadı. Telefonda söylediklerine göre getirip BIOS Update ve sıfırlama yapmam gerekiyormuş. Bu işlemi evde yapmak mümkün mü?

Bana da aynı kombinasyonları yaptırdırlar fakat bende de işe yaramadı. Ben servise yolladığımda hiçbir kusur bulamadılar BIOS güncellemesi istedim fakat Rufus üzerinden flasha çekerek kurun dediler. Ben direk Windows tool ile kuruyordum son çare olarak onu deneyeceğim. Bu arada sorunuz için vet mümkün güncelleme dosyalarını isteyin sonrası kendi YouTube kanallarında mevcut nasıl yapıldığının videosu.

@emirhanharbii hocam ne yaptınız bir gelişme var mı ? Ekran kartı sürücüsünü DDU ile silince sorun ortadan kalktı benim laptopumda. Sürücüyü geri yükleyince yine aynı problem söz konusu oluyor. Farklı farklı sürücüleri denedim ama maalesef çözüm olmadı. İnşallah donanımsal bir problem yoktur.

@emirhanharbii hocam ne yaptınız bir gelişme var mı? Ekran kartı sürücüsünü DDU ile silince sorun ortadan kalktı benim laptopumda. Sürücüyü geri yükleyince yine aynı problem söz konusu oluyor. Farklı farklı sürücüleri denedim ama maalesef çözüm olmadı. İnşallah donanımsal bir problem yoktur.

Hocam ben SSD değişimi talep ettim problem nispeten çözüldü. 30 saniye siyah ekranda kalıp açılıyor artık buna kabul oldum artık iade etmek istemiyorum.

Geri
Yukarı