Monster Abra A5 Anakart arızası

HASAN533

Femtopat
Daha fazla  
Monster Abra A5 bilgisayarım kendi kendine kapandı. Bataryayı taktığımda şarj oluyor ve takılı olduğuna dair ışık yanıyor fakat açma tuşuna bastığımda tepki vermiyor ve ışıklar sönüyor. Tenik servise gönderdim 8 gün üzerine bugün arayıp anakartında arıza olduğunu ve temizlik yapılacağını söylediler. Temizlikten sonuç alınamazsa anakart değişmesi gerekiyormuş. Sorum şu, temizlik dediğimiz anakartı kurtarır mı ya da anakartı değiştirmek istesek maliyet durumları uyumluluk olayı nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Temizlik belki kurtarabilir ama çok düşük bir ihtimal. Anakartın değişimi ise bildiğim kadarıyla çok maliyetli oluyor. Örneğin bilgisayarınız 5.000 TL ise Anakart için sizden 2.500-3.000 TL isteyebilirler. Kabul eder yaptırırsanız herhangi bir uyumluluk sorunu yaşamazsınız.

Temizlik belki kurtarabilir ama çok düşük bir ihtimal. Anakartın değişimi ise bildiğim kadarıyla çok maliyetli oluyor. Örneğin bilgisayarınız 5.000 TL ise Anakart için sizden 2.500-3.000 TL isteyebilirler. Kabul eder yaptırırsanız herhangi bir uyumluluk sorunu yaşamazsınız.
2888 TL fiyat verdiler anakart değişimi için. Temizlik dedikleri teknik bir terim gibi algıladım ben normal temizlikmi yapıcaklar.

Geri
Yukarı