Monster Abra A5 Laptop Oyunlarda 30 FPS sorunu

Uygar120

Hectopat
Daha fazla  
Ben daha dün Monster Abra A5 model bilgisayarı aldım, bu bilgisayarın özelliklerini hepiniz biliyorsunuzdur, oyun performanslarında çok etkili.

Lakin bilgisayara indirdiğim oyunları (CS:GO, League Of Legends vs.) açtığımda FPS 30'dan yukarı çıkmıyor, arada bir 29 28 oluyor ama 31 olduğunu görmedim.

YouTube'da bir kaç video izledim Nvidia denetim masasından birkaç ayar yaptım, bazı ayarları da oyunda yaptım bu sefer CS:GO oyununda FPS 500'lere 600'lere ulaştı. Bilgisayarı kapattım tekrar açtığımda oyuna girdiğimde FPS tekrar 30'a düştü ayarları yine yaptım yine artmıyor.

Bilgisayara bir ayar mı yapmam gerekiyor? Bunun sebebi nedir yardımcı olursanız çok sevinirim, kolay gelsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle şarj aletinin takılı olduğundan emin ol. 2. olarak ise Geforce Experience'da ayarlar bölümünde hesap kısmında Battery boost olması lazım. Onu kapatabilirsin veya 60 fps değerine çekebilirsin.

Öncelikle şarj aletinin takılı olduğundan emin ol. 2. olarak ise Geforce Experience'da ayarlar bölümünde hesap kısmında Battery boost olması lazım. Onu kapatabilirsin veya 60 fps değerine çekebilirsin.
Dostum çok teşekkür ederim oldu ama bir sorum daha olucak, şarj aleti hep bilgisayara takılı mı olucak?

Allah razı olsun 2 gün önce almıştım bir anda kan beynime sıçradı yana yakıla pc nin faturasını arıyordum iade için. Çözüldü

Ben daha dün Monster Abra A5 model bilgisayarı aldım, bu bilgisayarın özelliklerini hepiniz biliyorsunuzdur, oyun performanslarında çok etkili.

Lakin bilgisayara indirdiğim oyunları ( CS:GO, League of Legends vs.) Açtığımda FPS 30'dan yukarı çıkmıyor, arada bir 29 28 oluyor ama 31 olduğunu görmedim.

YouTube'da birkaç video izledim NVIDIA Denetim Masası'ndan birkaç ayar yaptım, bazı ayarları da oyunda yaptım bu sefer CS:GO oyununda FPS 500'lere 600'lere ulaştı. Bilgisayarı kapattım tekrar açtığımda oyuna girdiğimde FPS tekrar 30'a düştü ayarları yine yaptım yine artmıyor.

Bilgisayara bir ayar mı yapmam gerekiyor? Bunun sebebi nedir yardımcı olursanız çok sevinirim, kolay gelsin.

FPS kilidi açık kaldığındandır şarj cihazınızın takılı ve güç tasarufu modundan çıkarıp deneyebilirsiniz.
FPS kilidi açık kaldığındandır şarj cihazınızın takılı ve güç tasarufu modundan çıkarıp deneyebilirsiniz.

Evet tarih öncesiymiş :/

Yeni konular

Geri
Yukarı