Monster Abra A5 v.15.4 klavye tuşlarının arasına kaçan uç

Bilgisayar klavyesinden, donanımından anlayan değerli üyelere bir sorum var. Çok korktuğum için soruyorum. Lütfen biliyorsanız bana cevap verin.

Monster Abra A5 v.15.4 bilgisayarımın A tuşu sağ alt köşesinden aylardır basmıyor. Harici klavye kullandığım için çok sorun etmemiştim ancak dün bir detay fark ettim.

İlk fotoğrafta attığım gibi kürdanın olduğu kısımda bir tane 0.7 uç duruyordu. Neyse kürdanla biraz oynadım çıkacak gibiydi umutlanmıştım. Uç tam çıkıyordu ki bir anda A tuşunun sağ altından Z tuşuna doğru kaçtı. Ama ikinci fotoğrafta kürdanla gösterdiğim gibi ne Z tuşunda gözüküyor ne A tuşunda. İkisinin arasında kaldı. Şu an o kapalı alanda bir tane 0.7 uç var.

Bu bilgisayarıma bir zarar verir mi, bilgisayarım bozulur mu çok korkuyorum forum. Lütfen bilenleriniz bir cevap versin.
Tanıdığım bir bilgisayarcıya fotoğrafsız sözlü yaptığım anlatım sonucu bana; 'bırak orada kalsın hiçbir sorun çıkarmaz, isterse o uç klayeyi aşıp sistemin içine düşsün yine hiçbir şey olmaz rahat ol dedi. Ama ben yine de fotoğraflı olarak bir bilene sorayım dedim.
Eğer gerçekten bilgisayardan anlayanınız varsa bana cevap versin bilgisayarıma bir şey olur mu, bozulur mu, bozmasa bile klavyenin bir daha çalışmamasına sebep olur mu, çok korkuyorum.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-05-04 at 14.50.16 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-05-04 at 14.50.16 (1).jpeg
    77,3 KB · Görüntüleme: 76
  • WhatsApp Image 2021-05-04 at 14.50.16.jpeg
    WhatsApp Image 2021-05-04 at 14.50.16.jpeg
    82,1 KB · Görüntüleme: 61
Son düzenleyen: Moderatör:
Bir zarar vereceğini düşünmüyorum zaten harici klavye kullanıyormuşsun verirse klavyene zarar verir oda olası bir durum değil bence bilgisayarın içine düşse bile bir sıkıntı olmaz benim bilgisayarın içinden ara sıra sallayınca bir şeyler dolaştığını duyuyordum açtığımda alt kasanın vida takma yerinin kırıldığını görmüştüm o vida takma yeri aylarca o bilgisayarın içinde kaldı bir sorun çıkmadı çok şüpheleniyorsan bir şey olacağından servise götürüp veya bir bilgisayarcıya götürüp halledebilirsin klavyeni açar bakarlar ama klavyeden içine düşebileceği ihtimali yok bence.
Kısaca bir sorun çıkarmaz sana kafana takma.

Bir zarar vereceğini düşünmüyorum zaten harici klavye kullanıyormuşsun verirse klavyene zarar verir oda olası bir durum değil bence bilgisayarın içine düşse bile bir sıkıntı olmaz benim bilgisayarın içinden ara sıra sallayınca bir şeyler dolaştığını duyuyordum açtığımda alt kasanın vida takma yerinin kırıldığını görmüştüm o vida takma yeri aylarca o bilgisayarın içinde kaldı bir sorun çıkmadı çok şüpheleniyorsan bir şey olacağından servise götürüp veya bir bilgisayarcıya götürüp halledebilirsin klavyeni açar bakarlar ama klavyeden içine düşebileceği ihtimali yok bence.
Sizce bilgisayara arar vermese bile klavyeye zarar verir mi diye soracaktım ki siz önce verse verse klavyeye zarar verir ki o bile olası değil demişsiniz.
Öncelikle teşekkür ederim.
Klavyeye zarar verir mi derken aklımdan geçen şu,
Mesela tuşlardan biri basılı kalmış gibi olur, harici de bağlasam başka hiçbir tuşu algılamaz pc diye korkuyordum.

Şu an ucun durduğu yer a-z arası bölgede. Bu klavyeye zarar verir mi ki ?
Merak etmeyin. Bir uç tanesi bilgisayarınıza zarar vermez.
Çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı