Monster Abra A5 V1.1.2 Laptop'da donma

özü

Kilopat
Makaleler
1
İyi günler;

Monster Abra A5 v1.1.2 Laptop'da, sistemim sonradan takılmış 250 GB SSD'ye kurulu. Donanımında ekstra SSD dışında tek farklılık Wi-Fi + BT yongası, onun da sürücüleri güncel. Sistem günlük işleri yaparken donmaya başladı. Ses takılıyor, fare de donuyor ve ancak güç tuşuna basılı tutarak kapatıyorum. SSD biraz fazla ısınıyor olabilir diye düşünüyorum fakat buna bir çözümüm yok. Başka neden ne olabilir? Sistemimde hata raporu toplamak da zor olur diye düşünüyorum, sistem kilitlendiği için kayıt edemez raporu diye düşündüm. Önerilerinize açığım. Şimdiden teşekkürler.

İyi günler;

Monster Abra A5 v1.1.2 Laptop'da, sistemim sonradan takılmış 250 GB SSD'ye kurulu. Donanımında ekstra SSD dışında tek farklılık Wi-Fi + BT yongası, onun da sürücüleri güncel. Sistem günlük işleri yaparken donmaya başladı. Ses takılıyor, fare de donuyor ve ancak güç tuşuna basılı tutarak kapatıyorum. SSD biraz fazla ısınıyor olabilir diye düşünüyorum fakat buna bir çözümüm yok. Başka neden ne olabilir? Sistemimde hata raporu toplamak da zor olur diye düşünüyorum, sistem kilitlendiği için kayıt edemez raporu diye düşündüm. Önerilerinize açığım. Şimdiden teşekkürler.
İşlemcisi eski olduğundan olabilir.

Görev yöneticisinde işlemci ya da RAM üstünde aşırı yük görünmemesine rağmen donma sorunu oluyor. İmzanızdan gördüğüm kadarıyla sizin de işlemciniz 4. nesil. Sizde böyle sorunlar yaşıyor musunuz?
Yani ben zaten en kısa sürede değiştiricem de. Ben genellikle oyun oynuyorum ama düşük oyunlar. Ve doğrusunu söylemek gerekirse gerçekten çok fazla drop yiyorum. İş için nadirdir kullanımım onda da yavaş yani.

Yani ben zaten en kısa sürede değiştireceğim de. Ben genellikle oyun oynuyorum ama düşük oyunlar. Ve doğrusunu söylemek gerekirse gerçekten çok fazla drop yiyorum. İş için nadirdir kullanımım onda da yavaş yani.

Olabilir hocam tabii, ben çok oyun oynamadığımdan o şekilde performans ölçmedim fakat normal günlük sistem işlerinde hız konusunda bir problemim yok. SSD olduğu için sanırım hiç eski bir sistem gibi hissettirmiyor açıkcası. Ya da çok alışmış olduğumdan olabilir tabii. =)

Geri
Yukarı